B l a n s k o - První jarní vítězství fotbalisty Blanska a jejich fanoušky potěšilo, ale vrásky na čele kouče Zbořila zůstaly.
Před týdnem doma rozstříleli Viktorii Otrokovice a přišla velká úleva. Jenže vítězství bylo draze vykoupeno, což trenér Zbyněk Zbořil tušil bezprostředně po závěrečném hvizdu rozhodčího. „Mrzí mě obě zranění a zbytečné vyloučení, protože teď asi budeme muset sahat do sestavy, která má za sebou úspěšnou sérii,“ posteskl po výhře 4:0, která navázala na předchozí čtyři remízy.

Průběh týdne jeho obavy potvrdil. Z již tak úzkého kádru mužstva vypadli všichni tři hráči. Vyloučený Štěpán Kolařík na jedno utkání a zranění Petr Gromský a Jan Trtílek zřejmě na delší dobu. Pro zápas v Hulíně žádné příznivé zprávy. „Jsme doslova v krizovém režimu. Na lavičku půjdou dorostenci. Na závěr máme těžké soupeře, a zkušený Hulín mezi ně rozhodně patří, ale rveme se s tím celé jaro, takže se pokusíme to zvládnout i tam,“ dodal Zbořil.

Spartak Hulín - FK Blansko

Sobota 20. května, 17.00 hodin, stadion Sportovní areál města Hulína.

Tabulka:
8. Hulín 26 10 7 9 44:47 37
16. Blansko 26 5 6 15 29:35 21

Na podzim: Blansko - Hulín 3:1 (0:1), 57. (pen.) a 77. (pen.) Koudelka, 83. Chloupek - 8. Šrom.

Autor: Deník/Zdeněk Vlach