B r n o / B l a n s k o - Poslední utkání sezóny 2016/17 odehráli v rámci 28. kola Fortuna Moravskoslezské ligy fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbořila prohráli v Líšni 1:0 a sezónu zakončili se ziskem 24 bodů na 16. místě. Po roce se tak vrací do divize.

28. kolo , 3. června 2017, SK Líšeň - FK Blansko

SK Líšeň

Branka: 60. Krška
ŽK: 55. Krška - 49. Hanuš, 82. Duda
Rozhodčí: Vojkovský - Vrťo, Mikeska
Delegát: Dofek
Hrací doba: 45+2 ; 45+1
Střely na branku: 4:2
Střely mimo branku: 9:3
Rohy: 3:0
Ofsajdy: 2:1
Fauly: 13:19

Rychetský - Bednář, Zezula, Král (C), D. Pospíšil - Ovsepjan, Fall, P. Demeter (88. Daněk), Krška (80. Čampa) - Frimmel (74. Minařík), T. Machálek
Náhradníci: Bogľarský - Čampa, Minařík, Daněk
Trenér: Miloslav Machálek

Floder - Feik, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Duda - Chloupek, Kolařík (76. R. Němec), D. Šmerda, Minx (69. Prudil) - Píšek (45. Hanák)
Náhradníci: Juran - Prudil, Stehlík, R. Němec, Gromský, Hanák
Trenér: Zbyněk Zbořil

Rozlučku se sezónou 2016/17 a také s Fortuna Moravskoslezskou ligou absolvovali fotbalisté A týmu FK Blansko na hřišti Líšně, která se na jaře z posledního místa propracovala až na první nesestupové. Trenér Zbořil postrádal vinou zdravotního stavu či karetních trestů hned pět hráčů, mezi nimi i oba klasičtí útočníci Trtílek a Stehlík. Poprvé v základní sestavě ve třetí lize tak nastoupili dorostenci Tomáš Feik a Dominik Šmerda.

Jako první zahrozili ve 13. min. domácí, po přesném centru D. Pospíšila, který ještě na podzim oblékal dres Blanska, přeloboval brankáře Flodera i branku Frimmel. Hosté kontrovali akcí po ose D. Šmerda - Chloupek, následně ve vápně zakončoval Píšek, ale jeho pokusu scházela větší razance. Z protiútoku se za blanenskou obranou ocitl T. Machálek, ale Flodera prostřelit nedokázal. Ve 23. min. na Frimmelův centr ve vápně těsně nedosáhl znovu T. Machálek. Do třetice se domácí forvard neprosadil ani ve 27. min., kdy mu na zadní tyč poslal centr Ovsepjan. Poté rozhodčí poslal oba týmy se v náročných klimatických podmínkách občerstvit. Po krátké pauze se opět pokoušeli prosadit domácí, Fall z 20 metrů branku přestřelil.

Ve 35. min. to v ochozech jen zahučelo, když po rohovém kopu vypadl Floderovi v tísni míč z rukavic, na brankové čáře hasil vzniklý požár Šplíchal, chvíli poté se neujal ani volej Demetera. Blansku se v ofenzivní činnosti příliš nevedlo. Ve 40. min. Feikův průnik do vápna domácí obran vyřešila, poté pálil nepřesně Píšek, který v tomto utkání operoval na hrotu. Jeho zdravotní stav mu však dovolil odehrát jen 45 min. a své místo musel přepustit Hanákovi.

Také po změně stran byli více nebezpečnější domácí. V 53. min. po centru Ovsepjana ve vápně přesně nezacílil Demeter. O tři minuty později se paradoxně mohlo měnit skóre v neprospěch Líšně. Chloupek vystihl nepřesnou rozehrávku Zezuly, následně se přes domácího obránce šikovně prosadil až do vápna, kde jeho střelu zastavila levá spojnice. V 60. min. fauloval před vápnem Hanuš. Domácí při následném trestném kopu předvedli nacvičený signál, na jehož konci se střelou z hranice velkého vápna prosadil DAVID KRŠKA - 1:0. Tento moment se nakonec ukázal jako rozhodující, protože v 69. min. se proti Floderovi neprosadil T. Machálek a na druhé straně mířil mimo tři tyče z voleje Duda.

Potěšitelným však je jistě fakt, že v posledních 15 minulých utkáních hrálo Blansko hned s pěti dorostenci v sestavě a své debuty za A tým si odbyli David Prudil a Richard Němec.

ONLINE textový přenos

SK Líšeň - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 28. kola Fortuna Moravskoslezské ligy