2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o - Ostuda, blamáž, potupa. Jinak bohužel nejde nazvat tragické vystoupení fotbalistů FK APOS Blansko v rámci 3. kola zimního turnaje v Líšni, ve kterém na hřišti v brněnských Ivanovicích podlehli Zbrojovce B ostudně 11:0.

přátelské utkání , 5. února 2011, FC Zbrojovka Brno B - FK Blansko

FC Zbrojovka Brno B

11:0

Poločas: 4:0
Branky: Štourač 3, Košulič 3, Dolina 2, Jukl 2, Buchta
Sled branek: 25. 1:0, 34. 2:0, 38. 3:0, 40. 4:0, 53. 5:0, 58. 6:0, 59. 7:0, 68. 8:0, 79. 9:0, 80. 10:0, 83. 11:0

Nahodil (41. M. Sehnal II) - Pašek (41. Košulič), Tenkl, Buchta, Matyska - Kršák, Borák (41. Selinger), Vykopal (41. Jukl) - Hycl, Štourač, Dolina
Trenér: Petr Maléř

1. poločas: Slanina - Bubeníček, Oulehla, Klimeš, Kuda - Hájek, Jelínek, Farník, Doležel - Němec - M. Sehnal I
2. poločas: Švancara - Bezděk, Klimeš, Kuda, Šíp - Hájek, Jelínek (50. Blatný), Farník, Doležel (57. Jarůšek) - Němec (59. Jelínek) - M. Sehnal I
Trenér: Tomáš Šenk

Sobota 5. února 2011 se navždy zapíše do historie novodobé blanenské kopané jako jeden z nejčernějších dnů. Ostudný výsledek a především způsob, jakým hráči Blanska utkání odehráli by už neměl zůstat bez odezvy vedení klubu.

Přitom začátek utkání vypadal slibně. Útočník Sehnal se během 6. a 7. minuty dostal do dvou slibných šancí, ani jednu však nedokázal proměnit. V 10. min. si pro změnu připsal úspěšný zákrok brankář Slanina, který zlikvidoval 100% šanci.

V 15. min. zachránilo brankáře Blanska od inkasování břevno. Na druhé straně po standardce Němce a chytrém prodloužení Jelínka skóroval Sehnal, bohužel stál v ofsajdu. To byla poslední kloudná útočná akce. Pak už převzali otěže do rukou mladí Brňané, kteří z našich hráčů udělali pouze přihlížející kompars. V rozmezí 25. a 40. minuty celkem 4krát poslali míč za bezmocného Slaniny.

Také po změně stran se Blansko naivně snažilo hrát se soupeřem otevřenou partii, čehož mladí Brňané využili ke vstřelení neuvěřitelného počtu 7 branek!! Naopak brankáři Zbrojovky B Martin Nahodil a Martin Sehnal, kteří v blanenském dresu působili, mohli z nedostatku práce tak maximálně chytnout rýmu, než předvést trenéru Maléřovi své umění.

Rezerva Zbrojovky tak tímto výsledkem předčila své kolegy z A týmu, kteří v přátelském utkání v Blansku 6. října loňského roku zvítězili „pouze“ 6:0. Jedno je jisté. Křivka výkonnosti blanenského mužstva klesá závratně rychlými kroky směrem dolů a prozatím se nenašel nikdo, kdo by tento stav dokázal změnit.