2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

O T R O K O V I C E - Fotbalisté FK APOS Blansko stále hledají svoji tvář. Svěřenci nového kouče Zbyňka Zbořila prohráli na hřišti Otrokovic 3:0 a krčí se na posledním místě tabulky.

Delegát: Legierský

Kašík - Vavruša, Kraváček (C) (73. Šuranský), Gerych - Novák (75. Juráň) - Mařák, Maschtovský, Hrnčiřík, Dujka - Vaculík, Fiala (63. Zálešák) Náhradníci: Zálešák, Šuranský, Juráň, Křížek Trenér: Jaroslav Matějíček

Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný, Šíp (74. Dvořáček) - Bubeníček, Janíček (68. Španěl), Farník (58. Hájek), Bednář - Traxl, Sehnal Náhradníci: Španěl, Dvořáček, Kuda, Hájek, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Naše mužstvo poprvé vedl nový trenér Zbyněk Zbořil, který udělal oproti minulému utkání v Šardicích několik změn v sestavě. Kapitánskou pásku převzal po zraněném Klevetovi Němec, který se postavil vedle Novotného na pozici stopera. Ve středu zálohy nastoupili od úvodních minut Janíček a Farník. Post levého obránce obsadil Petr Šíp, Ondřej Pokorný hrál tentokrát zprava.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla stovce diváků průměrnou podívanou. Z ní vybočila až akce ze 17. min., kdy Traxl uličkou hledal Sehnala, brankář Kašík tento záměr včas vystihl a míč pokryl. Otrokovice se vážněji ozvaly ve 21. min., se zakončením Fialy si Slanina poradil. Minutu nato nebezpečný centr Bubeníčka odvrátil na roh Mařák. Blanenské obraně zatrnulo o dvě minuty později, kdy po autu propadl míč k neobsazenému Fialovi, ten v dobré pozici mířil vedle. Stejný hráč mohl skórovat ve 35. min., Slanina pohotový volej aktivního útočníka efektním skokem lapil. Strážce hostující branky se zapotil i po pěti minutách, kdy musel likvidovat tečovanou střelu Hrnčiříka. Když už se zdálo, že oba týmy odejdou do kabin za bezbrankového stavu, zahrávali domácí ve 41. min. rohový kop, po něm rozhodčí neodpískal šlapák na Novotného, díky tomu se k míči dostal zcela volný Fiala, který napálil míč pod břevno - 1:0. Na nepříliš velké sebevědomí našich borců přibyla další trhlina.

Po změně stran se dostalo jako první do zakončení Blansko, střelu Pokorného z 25 metrů Kašík vyrazil. Na opačné straně se do vápna prosadil Vaculík, v dobré pozici mířil nad. Dvě minuty se s nebezpečnou standardkou vytasil Traxl, Kašíka ale nepřelstil. Otrokovice mohly zvýšit své vedení vzápětí, Mařák po rohovém kopu nedokázal míč z bezprostřední blízkosti dotlačit do branky. Jak to ve fotbale chodí, mohli za to domácí draze zaplatil, další podařenou standardní situaci Traxla však nezužitkoval Novotný, který na hranici malého vápna hlavičkoval nad. V 65. min. Bednář posunul míč rozběhnutému Bubeníčkovi, který ne zcela ideální přihrávku přeci jen dostihl, nacentroval zpět na Bednáře, jehož technická střela skončila těsně vedle. Když se neujala ani další nebezpečná standardka Traxla a tečovaná střela stejného hráče, udeřili domácí. Na konci zdařilé akce byl v 81. min. Šuranský, který suverénně poslal míč do branky - 2:0. Zkázu v podobě tříbrankové prohry dokonal v předposlední minutě Vaculík, který prošel do vápna a nedal Slaninovi sebemenší šanci - 3:0.