18.11.2012  |  Boris Hasa

Memoriál Dana Němce vyhrála Černá Hora

B l a n s k o - Fotbalisté A mužstva FK Blansko si posezónní program zpestřili účastí na tradičním halovém turnaji - Memoriálu Dana Němce, jehož 15. ročník se opět konal v hale TJ ČKD Blansko. Jeho vítězem se stala Černá Hora, v jejímž dresu zářil bratr fotbalisty, na jehož uctení památky se turnaj pořádá - Libor Němec.

Letos byl Memoriál rozložen do dvou dnů a tak se sestava Blanska v jeho průběhu měnila. Do turnaje zasáhli tito hráči: Juran - Maška, Zavoral, Šíp, Šenk, Zouhar - Beneš, Pokorný, Pernica, Trtílek, Mokrý, Vašák, Jarůšek. Z lavičky tým vedl trenér brankářů Alexandr Malits mladší. Zápasy se hrály 2x 8 minut hrubého času.

V základní skupině se Blansku dařilo. V pátečním utkání se nejprve rozešlo bez branek s Černou Horou, za níž nastoupili i naši dva bývalí hráči Libor Němec a Zdeněk Traxl. Sobotní program Blanenští zahájili vítezstvím 2:0 nad Kaca Teamem (výběr Karla Jarůška), v jehož dresu se představil ligou ostřílený útočník Patrik Holomek, v současnosti opora Bosonoh, dále brankář Tomáš Sedmidubský či na jaře ještě blanenský Martin Dupal.

Třetí utkání ve skupině Blansko zaznamenalo nejvyšší výhru, když porazilo družební tým SPPP Legnica 5:1. V posledním zápase skupiny pak náš tým ve velmi vyhecovaném utkání zdolal rakouský Mürzzuschlag 2:1.

V boji o účast ve finále se Blansko střetlo s druhým polským týmem na turnaji, kterým byla KMPSP Legnica. I když mělo naše mužsvo v utkání optickou převahu, bojovný soupeř potrestal dvě chyby a zvítězil 2:0. Druhý semifinálový zápas po taktickém výkonu ovládla Černá Hora, která zdolala Zrcadlo Team 3:2. V posledním zápase na turnaji se pak Blanenským nevedlo o mnoho lépe, když se v proti Zrcadlo Teamu opět neprosadili střelecky a prohráli 0:3. V dresu soupeře v brance po celý turnaj velmi spolehlivě chytal Aleš Slanina, rovněž v něm nechyběl také Petr Crhák, který na jaře svými brankami dělal radost blanenským divákům.

Finálový zápas Černá Hora - KMPSP Legnica měl i s velkým přispěním horkorkevných polských hráčů skvělou atmosféru a symbolicky se jeho ústřední postavou stal Libor Němec, který se na vítězství svého týmu podílel dvěma brankami a u třetí asistoval.

Výsledky Blanska:

FK Blansko - Sokol Černá Hora 0:0

Kaca Team - FK Blansko 0:2 (0:2)
Branky: Trtílek 2

SPPP Legnica - FK Blansko 1:5 (1:3)
Branky: Zavoral, Maška, Vašák, Mokrý, Pokorný

FK Blansko - Mürzzuschlag 2:1 (0:0)
Branky: Šenk, Zouhar

2. Semifinále:
FK Blansko - KMPSP Legnica 0:2 (0:1)

Utkání o 3. místo:
Zrcadlo Team - FK Blansko 3:0 (2:0)