B l a n s k o - Druhé mistrovské utkání v roce 2013 sehrají fotbalisté FK Blansko na půdě týmu FC Kuřim. V sobotním měření sil půjde v rámci 20. kola krajského přeboru o konfrontaci prvního s posledním celkem tabulky.
Tým FC Kuřim má za sebou nepovedenou podzimní část. V ní uhrál pouze 8 bodů, což ho nemilosrdně přikovalo na samém chvostu tabulky. Vedení klubu v čele s trenérem Tomášem Kovandou proto přes zimní přestávku nelenilo a přivedlo do svého kádru několik kvalitních posil. Mezi nimi jsou i hráči, kteří v minulosti oblékali blanenský dres. Výraznou stopu v našem klubu zanechal nejzkušenější člen kádru Tomáše Kovandy, 34letý Libor Němec, který coby kapitán dovedl Blansko ke třem postupům, včetně toho historického v roce 2008 do MSFL.

Do útoku přišel jedovnický Jan Janda, který před rokem s Blanskem neúspěšně bojoval o návrat do divize. V prvním jarním utkání v Rajhradě se vedle něj představil bohunický kanonýr Vladimír Bombicz, který podzim strávil na hostování v Ivančicích a nyní má svými brankami pomoci zachránit Kuřim. Jeho premiérová trefa znamenala pro svěřence Tomáše Kovandy zisk jednoho bodu.

Defenzivní linii vyztužil František Kuldan z brněnské Zbrojovky, kterému se v zimní přípravě proti Blansku nebývale dařilo. Ve dvou utkáních se trefil celkem čtyřikrát. K oporám zálohy patří Martin Vavřík, který v minulosti oblékal dres 1. SC Znojmo či prvoligových Drnovic. Svými zkušenostmi se bude k záchraně snažit přispět také navrátilec z hostování Michal Plšek.

Fotbalisté FK Blansko budou chtít proti poslednímu celku tabulky napravit dojem z úvodního jarního utkání, v němž podlehli Mutěnicím 0:3. V loňském roce se s Kuřimí střetli vždy v domácím prostředí. Na jaře 2012 díky brance Petra Crháka uhráli remízu 1:1, v podzimním duelu zvítězili v tehdejší premiéře kouče Jarůška před vlastními diváky, díky brankám Jakuba Šplíchala a Martina Pokorného, těsně 2:1.

Sobotní utkání FC Kuřim - FK Blansko se hraje od 16:00 na městském stadionu v Kuřimi (rozhodčí: Pavel Novák - Jan Mayer, Libor Kunický, delegát: Zdeněk Laca).

ONLINE videopřenos

FC Kuřim - FK Blansko od 16:00

Další utkání 20. kola KP:
so, 16:00: Sparta Brno - Boskovice, Bosonohy - Rajhrad, Ivančice - Podivín,
ne, 16:00: Mutěnice - Kyjov, Rousínov - Ráječko, Moravský Krumlov - Novosedly, IE Znojmo - Bzenec

FC Kuřim v minulém kole

19. kolo, sobota 13. 04. 2012
RAFK Rajhrad - FC Kuřim 1:1 (0:0)
Branky: 57. Polák - 59. Bombicz
Kuřim: Kučera - Marinč, Kuldan, L. Němec, Babák - Hanus (19. T. Skoumal), Vavřík, Plšek, Bílý - Bombicz, Janda
Trenér: Tomáš Kovanda

Podzimní vzájemné utkání