B l a n s k o - V úvodním přípravném utkání proti Zbrojovce Brno B odehrál celý zápas na postu defenzivního záložníka Antonín Kolář, který na jaře nastupoval výhradně ve stoperské dvojici. I přes porážku hodnotil první přípravný zápas pozitivně.
I když od začátku měli častěji míč na kopačkách Brňané, Blansko díky dobré práci v defenzivě dokázalo se soupeřem držet krok. „Bylo to těžké utkání, které jsem však odehráli kvalitně vzhledem k tomu, v jakém složení jsme nastoupili. Škoda poslední branky v samotném závěru, jinak si myslím, že to byl vyrovnaný zápas,“ zhodnotil průběh zápasu Antonín Kolář.

V utkání dal trenér Kugler příležitost několika mladým hráčům v čele se stoperem Přemyslem Fouskem, který na jaře hrál za dorost Sparty Brno. „Myslím si, že Přemek ukázal své kvality a mohl by na postu stopera v pohodě hrát. Ostatní mladí kluci tomu přidali hodně běhání a musím je pochválit, protože odehráli dobrý zápas,“ potvrdil Kolář.

On sám nastoupil tentokrát na postu defenzivního záložníka, i když celé jaro hrál na postu středního obránce. Ve druhém poločase se navíc do zálohy stáhl i zkušený útočník Martin Sehnal. „Martin je kvalitní hráč, má něco odkopáno na postu útočníka a v záloze by také mohl nastupovat, takže spolupráce s ním byla dobrá. Jinak já jsem zvyklý hrát defenzivního záložníka z předchozích klubů, takže se stoperem jsou to dva posty, které mi nejvíce sedí,“ potvrdil Kolář.

Po sestupu Blanska do krajského přeboru se Kolář rozhodně nechystá opustit klub. „Zatím jsem s vedením klubu nemluvil. Jsem hráčem Blanska, takže tu pravděpodobně zůstanu, navíc ani žádná nabídka nepřišla. Uvidíme, jak proběhne příprava, doufám, že posílíme a ostatní kluci se dají do kupy a bude to jen lepší a lepší. Chtělo by to vykopat zpátky divizi, ale bude to hodně těžké,“ je si vědom Antonín Kolář, který do Blanska přišel v zimě na přestup z Rájce-Jestřebí, který bude soupeřem blanenských fotbalistů ve 4. kole krajského přeboru. „Derby budou hodně obtížná. Já doufám, že budeme hrát o přední místa v tabulce tak, aby to bylo atraktivní pro diváky. Určitě se mají na co těšit,“ dodal na závěr Kolář.

Celý rozhovor s Antonínem Kolářem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...