B l a n s k o - Již téměř dva týdny v čele FK Blansko má za sebou jeho nový předseda Ing. Jiří Crha. S jakými cíly do této pozice vstoupil a jaké jsou jeho plány jsme se jej zeptali v úvodním rozhovoru.
Pane Crho, 8. srpna jste byl zvolen předsedou FK Blansko. Co Vás přimělo k tomu kandidovat do výkonného výboru?

Blanenský fotbal jsem vždy podporoval. Byl jsem osloven spoustou fotbalových příznivců ohledně místa ve výkonném výboru, případně místa předsedy FK Blansko. Dlouze jsem zvažoval, ale v situaci a nejistotě ve které se klub nacházel, jsem nemohl tuto výzvu odmítnout a funkci předsedy přijal. Jsem rád, že se ve prospěch fotbalového klubu mohu nyní aktivněji podílet na jeho rozvoji přímo z pozice ve vedení klubu.

Jaké hlavní cíle jste si po vstupu do vedení FK Blansko sám osobně dal?

Hlavním cílem je ekonomická stabilizace klubu a také stabilizace hráčského kádru A týmu. Chtěli bychom hrát fotbal zejména s vlastními odchovanci. Máme spoustu talentované mládeže, o některé hráče se zde zajímají i profesionální kluby. To je velký příslib do budoucna. Chceme proto zintenzivnit práci s mládeží.

Můžete představit své nejbližší spolupracovníky z nového vedení klubu?

Nejbližšími spolupracovníky jsou nově zvolení členové výkonného výboru, který je pětičlenný a členové revizní komise, která je tříčlenná. Fotbal je týmová hra a proto i klub je potřeba řídit týmově. Samozřejmě budu rád, když se do práce a podpory klubu zapojí co nejvíce příznivců blanenské kopané.

K A týmu přišel před sezónou na post hlavního trenéra Ludevít Grmela. Jak obtížné bylo takové jméno získat do blanenského klubu?

Příchod pana Grmely je výsledkem dobré spolupráce mezi naším klubem a prvoligovou Zbrojovkou Brno, kde jsem členem dozorčí rady. Chtěli bychom spolupráci mezi oběma kluby prohloubit, jsem přesvědčen, že je to pro oba kluby výhodné.

A tým vstoupil do své druhé sezóny po návratu do divize solidně. Z úvodních dvou kol získal 4 body a v Poháru České pošty prošel až do 2. kola, kde sehrál důstojnou partii s druholigovým Frýdkem. Jak hodnotíte úvod sezóny?

Vstup A týmu do nové sezóny hodnotím pozitivně zejména v tom kontextu, že se klub během letní přestávky nacházel v určité nejistotě, v médiích se objevovaly zprávy o problémech v blanenském fotbale. Jsem rád, že se tato situace negativně nepodepsala na výkonech hráčů, za což bych jim chtěl poděkovat.

B tým byl pro tuto sezónu v Blansku zrušen a klub nyní spolupracuje s panem Ťoupkem a klubem Sokol Bořitov v rámci projektu FARMA. Co si od této spolupráce slibujete?

Jsem přesvědčen, že to je cesta správným směrem pro oba kluby, ať už po stránce ekonomické, tak výkonnostní. Pan Ťoupek je člověk, který je spjat s blanenským fotbalem, byl v minulosti i předsedou klubu a fotbalu rozumí. Osobně se známe, je zde předpoklad dobré spolupráce.

Co byste vzkázal všem příznivcům FK Blansko?

Příznivce blanenského fotbalu bych rád pozval na fotbalové zápasy našeho klubu, neboť fotbal se hraje zejména pro diváky. A dobrá atmosféra se vždy kladně promítá do výkonnosti mužstva. Věřím, že budeme hrát pohledný a atraktivní fotbal, který se bude divákům líbit.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve Vaší nelehké práci.