B l a n s k o - Podruhé na venkovním hřišti se v rámci jarní části krajského přeboru představí fotbalisté FK Blansko. V 18. kole čeká svěřence trenéra Michala Kuglera cesta na jih Moravy do Novosedel.
V zahajovacím kole jarní části soutěže remizovali minulou sobotu Blanenští na půdě třetího Bzence 2:2, což i vzhledem k několika překvapivým výsledkům znamenalo posun v tabulce na 4. místo. „Je škoda, že jsme ve druhém poločase nevstřelili ještě jednu branku. Bohužel jsme nemohli využít služeb Jirky Oulehly, který by na unavenou obranu soupeře určitě platil. Přeci jen je to dynamický, silový hráč a bránit ho je dost obtížné. K dispozici ho nebudeme mít ani pro sobotní zápas,“ posteskl si nad absencí mladého útočníka blanenský lodivod.

Novosedly, které aktuálně okupují 8. místo tabulky se ziskem 27 bodů, v minulém kole prohrály v Boskovicích 4:0. „Co mám zprávy, tak Novosedly měly v tomto utkání větší procento držení míče a Boskovicím se dařilo trestat jejich chyby rychlými brejky. S námi ten zápas bude vypadat jinak, a proto nesmíme nic podcenit. Soupeř má v kádru 5 kvalitních fotbalistů a je celkově dobře připraven po fyzické stránce. Navíc má rychlý přechod do útoku, na což si musíme dát pozor,“ vyjmenovává přednosti soupeře trenér Kugler.

Kromě již zmiňovaného Oulehly nemusí blanenský trenér řešit žádné další absence. V týdnu se se svými svěřenci zaměřil na odstranění chyb z posledního utkání a dnes navíc absolvuje celý tým netradiční taktickou přípravu. „Jdeme do kina zhlédnout celorepublikovou premiéru filmu Okresní přebor. Věřím, že se něčemu přiučíme a použijeme to již v sobotním utkání,“ dodává s úsměvem Michal Kugler.

Sobotní utkání Sokol Novosedly - FK Blansko se hraje od 15:30 (Rozhodčí: Dohnálek – Jelínek, Válek, Delegát: Kratochvíl).

Další zápasy 18. kola KP:
so, 15:30 - Rousínov - Zbýšov
so, 15:30 - IE Znojmo - Podivín
so, 15:30 - Bzenec - Moravský Krumlov
ne, 15:30 - Ivančice - Vracov
ne, 10:15 - Kyjov Rajhrad
ne, 15:00 - Boskovice - Rájec-Jestřebí
ne, 15:30 - Ráječko - Kuřim

Poslední vzájemné utkání:
3. kolo krajského přeboru, sobota 20. 8. 2011
FK APOS Blansko - Sokol Novosedly 3:0 (1:0)
Branky: 70. a 80. Šenk, 39. Sehnal