B l a n s k o - Další boj o důležité body v cestě za záchranou čeká v neděli fotbalisty FK APOS Blansko. Svěřenci trenéra Šenka se tentokrát představí na hřišti celku FC Slovan Rosice.
Po nevydařené koncovce minulého domácího utkání proti Bystrci bylo hlavním úkolem blanenského trenéra znovu nabudit hráče před dalším mistrovským utkáním. „Koncovka s Bystrcí nám hrubě nevyšla, byli jsme samozřejmě hodně zklamaní. Rozebrali jsme si chyby, které jsme udělali a na trénincích se snažili pozvednout náladu. Musíme na tento výsledek co nejrychleji zapomenou a soustředit se na Rosice, které jsou hlavně v domácím prostředí velmi silné,“ připomíná trenér Šenk výbornou vizitku soupeře, kterému v tabulce domácích utkání patří druhé místo.

Blanenský lodivod bude moci po jednozápasové pauze využít služeb stopera Koláře. „Avizuje návrat Tondy do základní sestavy. Ve stavu zraněných i nadále zůstává Jiří Pokoj a Miroslav Jelínek.“

Rosice disponují kvalitním kádrem v jehož středu jsou také hráči s prvoligovými zkušenostmi. Od léta za Slovan hraje bývalý útočník a posléze obránce Zbrojovky Pavel Šustr (117 zápasů, 9 branek). Nejčerstvější posilou výběru trenéra Zelníčka pak je levonohý obránce Petr Čoupek, který ještě na podzim oblékal dres Zbrojovky (128 zápasů, 4 branky). Stálicí v sestavě je také kanonýr Petr Malata, který v letošním ročníku divize zatížil konta soupeřů 9 brankami a je nejlepším střelcem svého mužstva.

Nedělní utkání FC Slovan Rosice – FK APOS Blansko se hraje od 16:00 na fotbalovém stadionu v Rosicích ve Sportovní ulici.

Jak si vedl soupeř v minulém kole:
20. kolo, sobota 9. dubna
FC Viktoria Otrokovice – FC Slovan Rosice 2:1 (1:0)
Branky: 4. Zábojník, 85. Dujka z pen. - 59. Pekáč
Sestava: Gruber – Buriánek, Vítámvás, Oprchal, Čoupek – Dufek, Selinger, Rutmár (56. Novák), Pekáč – Malata, Šustr

Poslední vzájemné utkání:
6. kolo, sobota 11. září 2010
FK APOS Blansko – FC Slovan Rosice 2:0 (0:0)
Branky: 70. a 75. Karásek

Blansko: Sehnal - Hájek (46. Bezděk), Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp (88. Klimeš), Němec, Janíček K., Farník - Bednář (C) - Karásek (78. Gross)
Trenér: Roman Šindelka

Rosice: Gruber - Urbánek, Vítámvás, Oprchal, Císař - Dufek (75. Havlásek), Buriánek, Selinger, Pšikal - Novák (46. Doležel), Malata (C)