B l a n s k o - Náročný závěr sezóny čeká v červnu fotbalisty FK Blansko. V posledních pěti kolech se svěřenci trenéra Hajského hned čtyřikrát představí na půdě soupeře. Poprvé již tuto sobotu, kdy v rámci 26. kola zajíždějí na půdu Sokola Novosedly.
Sokol Novosedly po mimořádném postupu z 1.A třídy, skupiny A v ročníku 2009/2010 uhrál v předchozích dvou sezónách shodně 36 bodů. Předloni stačil tento zisk na 12. místo, loni na 9. místo. V probíhající sezóně jsou Novosedly zřejmě nejpříjemnějším překvapením krajského přeboru. Svěřenci trenéra Bohdana Ryšavého předvádí atraktivní fotbal podložený velmi dobrými výsledky. Na podzim Novosedelští soutěž chvíli i vedli. Zisk 29 bodů, skóre 30:24 a třetí místo, s tím vším mohlo být vedení klubu před zimní přestávkou jistě spokojeno. Na jaře zatím přidali fotbalisté z jižního cípu republiky 16 bodů a celkově jim po úterním vítězství Sparty Brno v dohrávce 16. kola nad Rajhradem v poměru 1:0 patří 4. místo se ziskem 45 bodů, skóre 46:41. Nejlepšími střelci týmů jsou se sedmi brankami útočník Miroslav Štyks a obránce Alois Svízela.

Fotbalisté FK Blansko si v posledním utkání proti Podivínu zvítězili 4:1, když se dařilo zejména dvojici Ladislav Hansl - Martin Pokorný. Prvně jmenovaný zaznamenal hattrick, druhý jednu branku vstřelil a na dvě přihrával. V podzimním vzájemném utkání porazilo Blansko na Údolní Novosedly 3:0, zejména v prvním poločase se však soupeř prezentoval útočným fotbalem a několik vyložených šancí pochytal brankář Juran. Jak se bude svěřencům trenéra Hajského proti tomuto soupeři dařit tentokrát se dozvíme zítra krátce po 18:15 hod.

Utkání Sokol Novosedly - FK Blansko se hraje v sobotu 1. 6. od 16:30 na stadionu v Novosedlech
(rozhodčí utkání: Urbánek - Vejtasa, Linhart delegát: Strouhal).

Další zápasy 26. kola (01. 06. 2013):
so, 10:15: IE Znojmo - Rajhrad, 16:30: Podivín - Kyjov, Bzenec - Ráječko, Ivančice - Boskovice, Bosonohy - Rousínov, Kuřim - Mutěnice, Moravský Krumlov - Sparta Brno (odloženo pro nezpůsobilý terén)

Sokol Novosedly v minulém kole:

25. kolo, sobota 25. 05. 2013, 16:30
RAFK Rajhrad - Sokol Novosedly 4:4 (2:0)
Branky:
2. a 77. Kouřil, 6. Ovsepjan, 88. Beneš - 55. vlastní, 65. Spodný, 70. Křivánek, 78. Štyks
Novosedly: Šelc - Šebesta, Křivánek, Vaněk, Foltýn, Spodný, Svízela, Janůfka, Štyks, Němeček, Matušík
Náhradníci: Krátký, Eliáš, Kovář, Bílek
Trenér: Bohdan Ryšavý

Podzimní vzájemné utkání:

11. kolo, sobota 20. 10. 2012