B l a n s k o - Úvodní anglický týden jarní části krajského přeboru završí v neděli fotbalisté FK Blansko. Vedoucí celek tabulky bude svoji pozici hájit v rámci 22. kola na půdě Moravského Krumlova.
Tým FC Moravský Krumlov se pohybuje v klidných vodách středu tabulky. V loňském roce dokázal potrápit nejednoho favorita a díky výbornému jaru dosáhl 6. místa se ziskem 53 bodů. Pověstná byla jeho defenziva, která byla se 30 inkasovanými brankami 3. nejlepší v soutěži. Navíc mladý brankář Bogner ve 12 utkáních udržel neprůstřelnost. K nim přidal v probíhající sezóně dalších pět.

Do jarní části sezóny vstoupil Moravský Krumlov remízou na hřišti posledního Podivína, když ještě v 89. min. prohrával 2:0, nakonec však díky dvěma brankám střelce Zelníčka dokázal vybojovat remízu 2:2. V následujícím domácím utkání prohrál Krumlov brankou z 5. minuty se Sokolem Novosedly 0:1. Poté však ve dvou venkovních utkáních dokázal vybojovat plný počet bodů. V Rajhradě zvítězil 3:1 a ve středečním dohrávaném 17. kole v Ivančicích 3:2.

Výraznou osobností týmů je záložník či obránce Petr Schwarz se zkušenostmi z brněnské Zbrojovky, který již v Krumlově působil na jaře loňského roku. Podzim strávil v Rakousku a nyní se vrátil zpět. V jarní části sezóny však zatím do hry nezasáhl. Po několika letech se s klubem rozloučil trenér Karel Pelikán, kterého vedení klubu nahradilo Rudolfem Holátkem. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Zelníček, který má na svém kontě 6 branek.

Fotbalisté FK Blansko vstoupili do anglického týdne vítězstvím nad Bosonohy 3:0, na které ve středu dokázali navázat a porazili Spartu Brno 2:0. Obě vítězství od sebe dělilo 73 hodin a radovat se z nich mohli před vlastními diváky. Zda se jim podaří vydolovat bodový zisk také z venkovního hřiště budeme vědět v neděli krátce po 18:15 hod.

Utkání FC Moravský Krumlov - FK Blansko se hraje v neděli od 16:30 na stadionu v Moravském Krumlově
(rozhodčí utkání: Jan Dohnálek - Petr Štipský, Marek Vajdík, delegát: Stanislav Kratochvíl).

ONLINE videopřenos

Další zápasy 22. kola (04. a 05. 05. 2013):
so, 16:30: IE Znojmo - Podivín, Bzenec - Novosedly, Ivančice - Rajhrad, Bosonohy - Kyjov, Kuřim - Ráječko, Rousínov - Sparta Brno
ne, 16:30: Mutěnice - Boskovice

FC Moravský Krumlov v minulém kole:

17. kolo, středa 01. 05. 2013
FC Ivančice - FC Moravský Krumlov 2:3 (0:2)
Branky:
51. Černý, 58. Máša - 13. a 40. Procházka, 87. Hlučil
Moravský Krumlov: Bogner - Klodner, Zelníček, Hlučil, Machotka, Březina, Staněk, Procházka, Vošmera, Svoboda, Kleibl (střídali: Jursa, Řezáč, Čepera)
Trenér: Rudolf Holátko

Podzimní vzájemné utkání: