B l a n s k o - Start jarní části krajského přeboru se nezadržitelně blíží. Plné ruce práce má kromě trenérů a hráčů také manažer klubu Bohuslav Jedinák. Jak je klub připraven na jarní část soutěže jsme jej zeptali v následujícím rozhovoru.
Jak jste spokojen s průběhem zimní přípravy?

Jsem velmi spokojený s tím, jak je tým na sezónu připravený. Zimní příprava byla velmi intenzivní. Trenér Michal Kugler a jeho spolupracovníci odvedli vynikající práci, což se projevilo v přípravných zápasech. Nechci ani tolik mluvit o výsledcích, protože jsme hráli většinou s papírově silnějšími soupeři z vyšších soutěží a zkoušeli se různé varianty sestavy, ale tým je výborně připravený po fyzické i taktické stránce. Za to chci realizačnímu týmu a hráčům poděkovat.

Stihl jste během dvou a půl měsíčního období dokonale poznat blanenský klub?

Stačil jsem se trochu "rozkoukat". Upřímně jsem se nejvíc věnoval věcem kolem A-týmu. Neustále probíhají jednání s partnery a sponzory klubu. Budujeme VIP klub a připravujeme slavnostní zahájení jarní části sezóny s bohatým programem. O tom se fanoušci včas dovědí jak na webu FK, tak z tisku. Je to vše časově náročné a určitě se chci postupem času zaměřit i na ostatní družstva v klubu.

A tým bude na jaře usilovat o návrat do divize. Jak na to připraven z hlediska kádru a potažmo celý klub finančně?

Finanční situace je stabilní. Samozřejmě, že peníze z nebe nepadají, takže jak jsem popsal výše, vedeme intenzivní jednání se stávajícími partnery a oslovujeme potenciální nové. Bez nich a podpory ze strany Města Blanska a Kraje se neobejdeme. S aktuální sestavou jsem velmi spokojený. Tým je výborně připravený. Kádr mladých hráčů jsme doplnili o tři zkušené hráče: stopera Josefa Mašku z Ráječka, záložníka Martina Dupala z Jihlavy a útočníka Petra Crháka z Drnovic. Pevně věřím, že se nám podaří vybojovat návrat do divize. Z toho budou samozřejmě v budoucnu těžit i ostatní družstva.

Jaké cíle klade vedení dalším týmům (B tým, dorost, žáci, přípravky)?

V podmínkách, jaké máme, vysoce oceňuji úroveň jak mládežnických družstev, tak i našeho B-týmu. Bylo by výborné, kdyby se "béčku" podařilo postoupit. Chci touto cestou poděkovat všem trenérům za jejich obětavost, protože v zimním období, kromě haly moc možností ke kvalitnímu tréninku nemáme. Jakmile se mi trochu uvolní ruce, začnu se více zaměřovat i na ně a budu se snažit pomoci, aby dosahovali se svými svěřenci minimálně stejných a lepších výsledků. Zvláště v zimním období nám pak velmi chybí naše vlastní "umělka".

Chystáte pro návštěvníky fotbalových utkání Blanska nějaké novinky?

Určitě. Všechna domácí utkání chceme obohatit o předzápasový a přestávkový program, na kterém budeme spolupracovat s místním Domovem dětí a mládeže. Ve spolupráci s naším marketingovým partnerem připravujeme návštěvy úspěšných sportovců, které zastupují. Některé změny budou vidět i v areálu na Údolní. V tomto areálu také bude k dispozici bezplatně vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu. Je to sice drobnost, ale v době chytrých telefonů to někteří návštěvníci jistě ocení. To není určitě vše. Další nápady jistě přijdou.

Fotbalové příznivce již dlouhou dobu tíží stav stadionů na Údolní i na Mlýnské. Jsou v plánu jejich opravy?

Jsem v úzkém kontaktu jak s místostarostou Ing. Bc. Jiřím Crhou, tak i s ředitelem městské firmy Služby Blansko s.r.o. Ing. Radkem Snopkem. V areálu na Údolní půjde především o opravu trávníku, která je plánovaná na přelom května a června, takže některá utkání se pravděpodobně odehrají na stadionu na Mlýnské. Dále se bude stavět plot, tak aby na hrací plochy měli přístup pouze oprávněné osoby. Na stadionu Mlýnská již probíhají plánované opravy kabin a bude následovat oprava chodníků a dlažeb. Rád bych touto cestou oběma výše uvedeným pánům poděkoval za vstřícnost při dosavadních jednáních.

Na závěr chci popřát trenérům, hráčům a všem, kteří pro blanenský fotbal pracují a pomáhají úspěšnou sezónu a co nejlepší sportovní výsledky!