2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V sobotu bylo na stadionu na Údolní sehráno exhibiční utkání starých gard ČKD Blansko a Metry Blansko. Zajímavý duel okořeněný sedmi gólovými trefami a výbornými zákroky obou brankářů skončilo výhrou Metry Blansko v poměru 4:3.
Exhibice - staří páni, sobota 27. 9. 2014, 14:15, stadion na Údolní, Blansko
3Spartak ČKD Blansko
Sestava: Alexandr Malits ml. - Michal Brázda, Michal Malits, Marcel Gargoš, Josef Kotlán - Martin Večeřa, Tomáš Antal, Tomáš Kleveta, Jan Kopenec - Miloš Vašák - Alexandr Malits st.
střídali: Miroslav Loula, Miroslav Nečasaný, Dušan Zelený, Petr Vašíček, 2. poločas Jiří Crha
Trenér: Ivan Študent
Asistent: Jaromír Novák
Vedoucí mužstva: František Fiala
Manažer: Stanislav Hasa
Masér: Josef Němec
4Spartak Metra Blansko
Sestava: Pavel Borek - Petr Panáček, Libor Dvořáček, Pavel Helán, Libor Malach - Miroslav Knies ml., Roman Šindelka, Ctibor Malík ml., Ctibor Malík st. - Jiří Crha, Martin Kunc
střídali: Miroslav Koňařík, Václav Šebela, Jiří Syrový, Jaroslav Málek, Martin Špaček, Radek Láník, Jindřich Štrajt
Poločas: 0:2
Branky: 44. z pen. a 58. z pen. M. Večeřa, 61. A. Malits st. - 6. a 49. M. Kunc, 17. C. Malík ml., 67. C. Malík st. z pen.
Penalty: Antal 1:0, Kunc 1:1, Loula 2:1, Dvořáček 2:1, M. Večeřa 3:1, C. Malík ml. 3:2, T. Kleveta 3:2, Málek 3:3, Vašíček 4:3, C. Malík st. 4:4, Vašíček 4:4, Kunc 4:5
Rozhodčí: Jaroslav Kříž - Ferdinand Zouhar, Miroslav Nejezchleb
Diváků: 150

Komentář

Utkání dvou odvěkých rivalů hrané k příležitosti 10 letého výročí od založení FK Blansko pod záštitou současného předsedy klubu a místostarosty města Blansko Ing. Jiřího Crhy na 2x 40 minut nabídlo divákům zajímavou podívanou. Těsně před výkopem byla minutou ticha uctěna památka všech, kteří se zasloužili o rozvoj blanenské kopané.

Jako hosté byli vedeni hráči Spartaku Metra Blansko, kteří se však na stadionu na Údolní, jenž býval domovským stánkem Spartaku ČKD Blansko, chovali v prvním poločase jako doma. Již v 7. min. otevřel skóre utkání Martin Kunc - 0:1. V 17. min. pak brankáře Alexandra Malitse mladšího překonal Ctibor Malík mladší - 0:2.

Poločasovou přestávku zpestřilo divákům utkání přípravky ročník 2004 proti mladším žákům ročník 2003, v němž přípravka vyhrála 2:1.

Sestavy:
Přípravka: Jakub Nečas - Ondřej Farník, Tomáš Farník, Robin Jarůšek, Denis Mokrý, David Ryzí, Mikuláš Ostrý
trenér: Leoš Farník, asistent: Jiří Skřepský
Ml. žáci: Jiří Hasoň (r. 2004) - Daniel Koňařík, Petr Kupka, David Odehnal, Tobias Slanina, Jakub Ťoupek, Adam Prudík
trenér: Miroslav Koňařík, asistent: Martin Sígl

S nepříznivým vývojem se hráči ČKD nechtěli smířit, což bylo ostatně i slyšet z jejich kabiny. Již dvě minuty po změně stran měl na kopačce snížení Jiří Crha, který v prvním poločase oblékl dres Metry a ve druhém ČKD, z pokutového kopu však síť nerozvlnil. To se podařilo až za dvě minuty Martinu Večeřovi, který byl faulován a penaltu s přehledem proměnil - 1:2. Metru však snížení nerozhodilo a ve 49. min. druhou brankou Martina Kunce odskočila na 1:3.

V 58. min. byla na světě třetí penalta, kterou po ruce v pokutovém území proměnil opět Martin Večeřa - 2:3. Za tři minuty pak krásnou brankou vyrovnal legendární špílmachr Kolbenky Alexandr Malits starší - 3:3. Diváci aplaudovali jeho trefě do sítě brankáře Pavla Borka, který stejně jako jeho protějšek v brance ČKD Alexandr Malits mladší předvedl v průběhu hry několik fantastických zákroků. O osudu utkání rozhodla 67. min., v níž byla nařízena čtvrtá penalta, kterou proměnil hrající trenér Metry Ctibor Malík starší - 3:4. Za zmínku jistě stojí, že za Metru nastoupil do utkání také pan Jiří Syrový, jedna z legend klubu, který v příštím roce oslaví 70. narozeniny. Dres ČKD pak oblékl Jan Kopenec, mistr ligy se Zbrojovkou Brno z roku 1978, který za ČKD hrával v sezóně 1982/83.

Zápas výborně odřídila rozhodcovská trojice ve složení hlavní Jaroslav Kříž - asistent č. 1 Ferdinand Zouhar, asistent č. 2 Miroslav Nejezchleb. Jaroslav Kříž dokonce ve druhém poločase podruhé na území České Republiky použil při jednom z trestných kopů hráčů ČKD sprej na dodržování vzdálenosti hráčů od míče, který byl pořízen speciálně k příležitosti tohoto utkání. Zápis do historie těsně uzmul tomuto utkání páteční duel Synot ligy mezi Teplicemi a Slováckem, kde tuto novinku poprvé v ČR použil sudí Pavel Královec.

Hráči Metry byli úspěšnější také při závěrečném penaltovém rozstřelu, který se sice z počátku nevyvíjel v jejich prospěch, nakonec o výhře 5:4 rozhodl v šesté sérii Martin Kunc. Všichni aktéři tohoto historického klání dokázali, že i v pokročilejším fotbalovém věku mají divákům stále co nabídnout, za což byli po zásluze odměněni potleskem. Na závěr si jen můžeme přát, aby se takovýchto utkání dočkal blanenský fanoušek v hojnější míře.