2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Dorostenecké týmy FK Blansko pokračují ve spanilé jízdě podzimní částí divize D. Na domácí stadionu na Mlýnské zdolali starší dorostenci celek Pelhřimova 7:2 a na první Žďár ztrácení jeden bod. Mladší dorostenci si proti stejnému soupeři připsali jubilejní 10. vítězství a s plným počtem 30 bodů tabulku vedou.
11. kolo divize D dorostu, mladší dorost
sobota 17. 10. 2015, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - FK Pelhřimov 6:1 (2:1)
Branky:
15. Feik Tomáš, 23. Gansukh Chongor, 55. Gansukh Chongor, 57. Prudil David, 58. Prudil David, 66. Prudil David - 2. Mazač Tomáš
Sestava: Veselý - R. Němec, Pačovský, T. Feik, Mlčoušek (74. F. Šenkeřík), R. Souček (57. Ševčík), Gregor, D. Šmerda (65. M. Doležel), Prudil (59. Formánek), Gansukh, Marek Sehnal
Náhradníci: M. Doležel, Ševčík, F. Šenkeřík, Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V dalším kole k nám zavítalo mužstvo Pelhřimova, které minulý týden překvapivě prohrálo na domácí půdě se Spartou, takže mělo co napravovat. A že to s nápravou myslí vážně, nám hosté dokázali hned ve 2. min., když jsme nevěnovali dostatečnou pozornost nejnebezpečnějšímu hráči hostí Mazačovi, který si na hranici šestnáctky zpracoval míč, udělal kličku do protipohybu našemu stoperovi a tvrdou křížnou střelou ze 14 metrů poslal hosty do vedení - 0:1. Na tento úder jsme naštěstí dokázali rychle zareagovat, získali jsme převahu a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Výsledkem byl nejprve jen narůstající počet rohů. V 15. min. jsme se dokázali prosadit i střelecky, když na roh Němce naskočil Feik a hlavou nekompromisně zavěsil - 1:1. Ve 23. min. se po centru Mlčouška z pravé strany a chybě hostujícího obránce dostal k míči Gansukh a prostřelil hostujícího brankáře - 2:1. I v další části prvního poločasu jsme se dostávali do nebezpečných situací, které jsme však již nedokázali gólově využít. Před koncem poločasu jsme naopak mohli sami inkasovat, když si na balon za obranu naběhl hostující hráč, byl u míče dříve než vybíhající Veselý, kterého obešel, postupoval z boku sám na prázdnou branku, ale nepochopitelně trefil pouze její vzdálenější tyč. Ve druhé půli jsme postupně začali získávat převahu, která začala být znatelná zvláště od 53. min., kdy hosté podruhé vystřídali dva hráče základní sestavy. Tato převaha se projevila hned v 55. min., kdy Prudil prošel s míčem od poloviny hřiště až do vápna, přestože mu celou tu dobu visel na zádech hostující hráč, ve vápně přihrál pod sebe Gansukhovi a ten zvýšil na 3:1. V 57. min. postupoval po chybě zadáků hostí na branku sám Prudil a zkušeně obstřelil vybíhajícího brankáře 4:1. Za minutu se k míči na hranici šestnáctky dostal Prudil a tvrdou střelou k tyči zvýšil na naše vedení na 5:1. Poslední branku utkání vstřelil po přihrávce Gansukha opět Prudil a završil tak svůj hattrick - 6:1. Utkání s velmi kvalitním soupeřem jsme zvládli, i když jsme se nevyvarovali několika individuálních chyb. Ty soupeř, naštěstí pro nás, potrestal jen jednou. Utkání by pro nás jistě bylo mnohem těžší, kdyby soupeř nemusel o přestávce a krátce po ní střídat své nejlepší hráče, aby mohl doplnit mužstvo staršího dorostu.“

11. kolo divize D dorostu, starší dorost
sobota 17. 10. 2015, 12:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - FK Pelhřimov 7:2 (4:1)
Branky:
3. Zmeko Dominik, 14. Zmeko Ondřej, 21. Loula Ivoš, 34. Zmeko Ondřej, 53. Zmeko Dominik, 59. Hanák Dalibor, 89. Hanák Dalibor - 43. Kotrč Tomáš, 58. Špaček Pavel
Sestava: J. Matuška - L. Strya, Zemach, Mareček, Maňoušek (C) (77. Kala), R. Keprt, Loula (55. Hanák), Vintr, Bílek (65. Študent), O. Zmeko (60. Flachs, 88. Šamalík), D. Zmeko
Náhradníci: Šamalík, Kala, D. Flachs, Študent, Hanák, Veselý
Trenér: David Jarůšek
Vedoucí týmu: Pavel Zmeko

Hodnocení Pavla Zmeka: „K dalšímu mistrovskému utkání k nám zajížděl tým Pelhřimova. Náš soupeř se v tabulce nacházel na 11. místě s počtem 11 bodů. Už před úvodním hvizdem hlavního rozhodčího jsme věděli, že soupeř je značně oslaben, i přesto jsme si toto utkání nedovolili podcenit. Již ve 3. min. otevřel skóre D. Zmeko po přihrávce L. Stryi - 1:0. Ve 14. min. přidal po přihrávce L. Marečka druhou branku O. Zmeko - 2:0. O sedm minut se prosadil Loula - 3:1. Ve 34. min. si druhou branku v utkání připsal na své konto O. Zmeko. Ještě před odchodem do kabin stačil soupeř z jediné střely zásluhou Kotrče snížit - 4:1. Ve druhém poločase nejprve 53. min. upravil stav na 5:1 D. Zmeko. V 56. min. soupeř po povedené střele do šibenice zásluhou Špačka skóre zkorigoval - 5:2. V této chvíli již byli rozcvičeni všichni naši náhradníci, které jsme postupně nasazovali do hry. Prvním střídajícím byl D. Hanák, který nezklamal naši důvěru a v 59. min. zvýšil stav po přihrávce D. Zmeka na 6:2. Poté jsme si vypracovali ještě několik gólových šancí, které jsme bohužel nevyužili, což by nás mohlo v jiném zápase určitě mrzet. V 88. min. se po střetu s hostujícím brankářem zranil střídající D. Flachs D. Aby jsme zápas nedohrávali v deseti, nasadili jsme do hry nedoléčeného P. Šamalíka. V předposlední minutě Vintr pěknou přihrávkou našel D. Hanáka a ten upravil stav na konečných 7:2. Všem klukům patří dík za odvedený výkon a vítězství. Soupeři z Pelhřimova přejeme hodně zdaru v dalších utkáních.“