2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Středeční odpoledne bylo z hlediska úspěšnosti blanenských družstev stoprocentní. Starší i mladší dorostenci zvládli svá utkání s Vyškovem, starší žáci v semifinálovém duelu krajského poháru porazili Svratku Brno a mohou se těšit na finálový souboj. Ale pěkně popořádku...
FK Blansko - MFK Vyškov 3:0

Sestava Blanska:
Veselý - Souček, Pačovský, Skácel, Němec - Ševčík, Šmerda, Sehnal, Dinga - Hladký, Prudil
Náhradníci:
Doležel, Mlčoušek, Havelka, Feik, Jarůšek, Rek, Nešetřil

Starší dorostenci vstoupili do zápasu velmi svižně a hned od prvních minut si vypracovaly několik slibných příelžitostí. První střely Prudila, či Ševčíka končily vedle však vedle tyčí. Rozvlnit síť se podařilo až Hladkému ve 12. minutě, kdy se blanenský útočník zmocnil míče po odrazech od hostujících obránců a přesně zakončil - 1:0. Stejný hráč vyslal o minutu později parádní kolmici na Dingu, toho však brankář Čech vychytal. V 15. minutě se k "pološanci" dostali hosté, gólman Veselý však situaci pohlídal. Od té doby se Blansko ujalo držení míče a vytvářelo si další příležitosti. Ve 20. minutě se dostal k odraženému míči Prudil a s přehledem jej zakončil k tyči - 2:0. V druhé části první půle Blansko pokračovalo ve vytváření dalších šancí, ve finální fázi však po přesných přihrávkách či centrech scházela koncovka. Ve 31. minutě byl znovu v akci Hladký, jehož přesně mířená střela na zadní tyč zaskočila brankáře Čecha - 3:0. Poprvé se soupeř dostal ke střele na bránu v 39. minutě, Veselý však jejich pokus kryl. Zbytek první půle byl dohrán v poklidném tempu.

Druhý poločas se odehrával, podobně jako v první půli, na obranné polovině Vyškova. Na 4:0 mohl ve 48. minutě zvyšovat z bezprostřední blízkosti Ševčík, jeho střele ale chyběla patřičná razance. Další pokusy vyslal Šmerda, nicméně nebyly přesné. V 52. minutě se zničehonic dostali do rychlého brejku hosté, následná střela Baroše skončila na tyči Veselého branky. Blansko viditelně chtělo přidat další branky, ale pokusy Hladkého, Šmerdy či střídajícího Mlčouška končily buď v rukou gólmana Čecha, nebo nad jeho brankou. Tempo utkání postupně opadávalo, domáci hráči drželi míč na svých kopačkách a ojediněle pouštěli hosty do šancí. V 78. minutě si připsal další úspěšný zákrok Veselý po střele Vrány. Koncovka nabídla také dvě nepříjemné situace pro obě strany. V 87. minutě byl vyloučen hostující Kaláb, v 89. minutě byl nařízen pokutový kop pro Vyškov. Střelec hostů však nechal vyniknout domácího brankáře a skóre zápasu již zůstalo nezměněno.

Starší dorost tak stále drží 1. místo s náskokem 12 bodů před Hodonínem.

FK Blansko - MFK Vyškov 7:0

Nešetřil - Maňoušek, Tenora, Kunc, Rek, Bartoš, Buchta, Sedláček, Havelka, Antoňů, Štěpánek
Náhradníci:
Stupinský, Kopecký

Mladší dorostenci Blanska vstoupili do svého utkání velmi odhodlaně, tři střelecké pokusy v první pětiminutovce budiž důkazem. První velkou šanci si domácí vypracovali v 8. minutě, kdy Antoňů předložil míč Rekovi, který z hranice pokutového území prověřil gólmana Vitáska. První gól vstřelili v 10. minutě hosté, útočník Vyškova se však při svém náběhu nacházel v ofsajdu, a tak branka nemohla být uznána. Vzhledem k utkání staršího dorostu byli Vyškovští houževnatější, lépe pokrývali blanenskou kombinaci a rádi vyráželi do rychlých protiútoků. Gólové šance si však vytvářeli převážně domácí. 20. minuta přinesla pohlednou akci mezi Rekem, Havelkou a zakončujícím Antoňů, Vitásek však tuto příležitost pokryl u své levé tyče. Ve 25. minutě se Antoňů ujal míče před pokutovým území hostů, poté předložil míč Štěpánkovi, jehož střelecký pokus Vításek vyrazil přímo k nepokrytému Kuncovi - 1:0. Nebezpečnou situaci ve 30. minutě v blanenském pokutovém území hasil natřikrát Nešetřil, jinak se už hosté k žádné větší šanci v utkání nedostali. Navíc v závěru poločasu se vydal sám s míčem proti hostující obraně Antoňů a pohotově přehodil Vitáska - 2:0.

Ve druhé půli už blanenské družstvo dominovalo více i po gólové stránce. Ze spousty šancí vykouzlilo dalších pět branek. Ve 49. minutě vybojoval odražený míč Maňoušek a zamířil přesně k pravé tyči Vitáskovy brány - 3:0.65. minuta a parádní kombinace mezi Havelkou a zakočujícím Rekem přinesla čtvrtou branku domácích - 4:0. V 68. minutě se prosadil také Havelka, o čtyři minuty později dotlačil míč do branky u pravé tyče Sedláček. Sedmou brankou završil utkání Rek, tentokráte po přihrávce od Antoňů.

Mladší dorost tak stále drží 2. místo se ziskem 65 bodů. První Jihlava B se stejným bodovým ziskem má ještě zápas k dobru.

Starší žáci:
FK Blansko - FC Svratka Brno 2:0

Rybář - Kupka, Koňařík, Lůdl (K), Pernica, Ťoupek, Farník T., Rimpler, Farník O., Zouhar, Ryzí, Ostrý, Kubín, Jakubec

Parádní úspěch vybojovalo družstvo blanenských starších žáků v semifinále krajského poháru. Po předchozím vítězství nad Spartou Brno v poměru 3:1 přehráli svěřenci trenéra Šenkeříka také brněnskou Svratku a postupují do finále! Střelecky se v domácím prostředí prosadili Lůdl a Ťoupek. Ve finále, které se bude hrát 6. června ve Znojmě, se blanenští hráči utkají s ČAFC Židenice. Hodně štěstí.