2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

T ř e b í č / B l a n s k o - Také v 8. kole divize D si dorostenci FK Blansko udrželi své postavení na samotné špici tabulky. Starší dorostenci zvítězili v Třebíči 2:1 a doposud ztratili pouhé tři body. Mladší vyhráli 6:0 a v soutěži jsou se Svratkou Brno jediní stoprocentní!
8. kolo divize D dorostu, starší dorost
neděle 27. 9. 2015, 10:15 | hřiště Manž. Curieových, Třebíč
HFK Třebíč - FK Blansko 1:2 (0:1)
Branky:
79. Šmíd Michal - 27. Zmeko Ondřej, 66. Bílek Jan
Sestava: J. Matuška - D. Flachs (76. Študent), Zemach, Mareček, Maňoušek (C), R. Keprt, Loula (67. Vintr), Bílek, O. Zmeko, D. Zmeko, Šamalík (60. Strya)
Náhradníci: Strya, Vintr, Kala, Študent, Veselý
Trenér: David Jarůšek
Vedoucí týmu: Pavel Zmeko

Hodnocení Pavla Zmeka: „ V sestavě našeho kádru se poprvé objevil Flachs, který k nám přišel na hostování ze Zbrojovky Brno. K dispozici již byl také uzdravený Bílek. Již v 6. min. musel brankář Matuška likvidovat střelu domácího útočníka. V 15. min. po křížné přihrávce Flachse se do slibné šance dostal O. Zmeko. Bohužel pro nás tuto šanci nevyužil a zamířil mimo branku. Ve 27. min. kapitán Maňoušek našel kolmou přihrávkou R. Keprta, který se dobře zorientoval v soupeřově vápně a našel O. Zmeka, který se tentokrát střelou k tyči prosadil - 0:1. Ve 33. min. se domácí útočník ocitl sám před Matuškou, který potvrdil svoji výbornou formu a podržel tým dobrým zákrokem. Ve 36. min. byl faulován Flachs. Jeho následný trestný kop nebezpečí pro domácího brankáře neznamenal. Poločas jsme dohráli za stavu 0:1. Na začátku druhé půle nastřelil tyč O. Zmeko. Bojovnost našemu mužstvu opravdu nechyběla. V 66. min. Mareček vydřel míč na roh, který okamžitě rozehrál a Bílek přesnou hlavičkou zvýšil vedení Blanska - 0:2. Chvíli po té se domácí útočník ze stoprocentní pozice neprosadil a pálil vedle Matuškové branky. V 79. min. po nedorozumění v naší obraně domácí zásluhou Šmída snížili na rozdíl jedné branky. Hned poté se ze středu hřiště až do vápna prokličkoval do té doby neviditelný D. Zmeko, ve slibné pozici však nastřelil pouze domácího brankáře. V 85. min. se dostal do šance střídající Študent, bohužel i on trefil nohy strážce branky Třebíče. Konec zápasu už naše mužstvo zvládlo velmi dobře a po závěrečném hvizdu se radovalo ze zaslouženého zisku tří bodů. Celému týmu patří ze předvedený výkon poděkování.“

8. kolo divize D dorostu, mladší dorost
neděle 27. 9. 2015, 12:30 | hřiště Manž. Curieových, Třebíč
HFK Třebíč - FK Blansko 0:6 (0:4)
Branky:
5. Gansukh Chongor, 15. Prudil David, 17. Šmerda Dominik, 25. Prudil David, 63. Gregor Tomáš, 68. Kouřil Tomáš
Sestava: Veselý - R. Němec, Pačovský, Feik, Mlčoušek (75. F. Šenkeřík), Gregor, D. Šmerda (41. Formánek), Prudil (70. Luk. Pernica), Gansukh (50. Kouřil), M. Doležel, Ševčík (32. R. Souček)
Náhradníci: Luk. Pernica, R. Souček, F. Šenkeřík, Formánek, Kouřil
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V dalším kole jsme zavítali na hřiště HFK Třebíč, který byl před utkáním na 4. místě, když dokázal 5x zvítězit, očekávali jsme tedy velmi těžký zápas. Úvod utkání nám ale vyšel nad očekávání. Nejprve v 5. min. po výkopu našeho brankáře a přistrčení Prudila sprintoval za míčem Gansukh a přesto, že měl k míč dál, se dokázal protlačit před domácího stopera a špičkou prokopnout míč mezi nohama vybíhajícího domácího brankáře - 0:1. V 15. min. se na naší polovině zmocnil míče Feik, výborně ho vyvezl na polovinu domácích, přihrál do levé strany Šmerdovi, ten nádherně nacentroval na nabíhajícího Prudila, který výstavní střelou z voleje napálil nekompromisně míč za pravou tyč domácí branky - 0:2. Hned o dvě minuty později po pěkné kombinaci na levé straně a zpětné přihrávce trefil ze 13 metrů po zemi k tyči Šmerda - 0:3. Ve 25. min. dokázal před naší půlící čarou vyhrát dva souboje po sobě Šmerda, posunul míč do křídla Gansukhovi, který postupoval z boku sám na domácího brankáře, místo střely však nezištně přihrál na nabíhajícího Prudila, který pohodlně skóroval do opuštěné branky - 0:4. Domácí měli v této části zápasu jednu šanci, když nebezpečnou střelu z úhlu vyrazil Veselý na roh. V závěru poločasu jsme nejprve přišli o Ševčíka, který si obnovil svalové zranění a následně i o Šmerdu, který byl po tvrdém zákroku domácího středopolaře ošetřován a do hry už nezasáhl. Do druhého poločasu jsme šli se snahou pokud možno neinkasovat a pokusit se z brejků nebo standardních situací přidat další branky. Nejprve však jsme museli potřetí vynuceně střídat, když se ukázalo, že ani Gansukh, který si rovněž odnesl bolestivé zranění ze závěru prvního poločasu, nebude schopen pokračovat. Naše hra dopředu už nebyla tak kvalitní, ale soupeře jsme drželi od naší branky na distanc a do šancí jsme ho příliš nepouštěli. Jednou z nemnoha výjimek byla šance domácích v 61. min., při které nás podržel Veselý. Prakticky z protiútoku jsme se dostali do šestnáctky domácích, kde se uvolnil Prudil, nadvakrát dostal míč ke Gregorovi, který z 11 metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:5. V 68. min. zahrával z pravé strany přímý kop Němec, jeho centr propadl na zadní tyč, kde jej uklidil do sítě Kouřil - 0:6. Poté se dostali do dvou nebezpečných situací domácí, čisté konto jsme už ale udrželi. Kluky bychom chtěli pochválit za výkon v první půli, zejména za řešení útočných situací. Ve druhé půli už byl náš výkon trochu slabší, ale s tím jsme vzhledem k výsledku prvního poločasu a trojímu nucenému střídání tak trochu i počítali. Stínem utkání jsou zranění našich důležitých hráčů. Ti, co nastoupili místo nich, nás ale svým výkonem rozhodně nezklamali.“