19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Po dvouleté odmlce došlo k oživení sekce Fanoušci. V devátém díle se Pavel Starý starší ohlíží za nedělním derby v Rájci-Jestřebí.
Přišlo na řadu derby – první podzimní venku s Rájcem (protože fotbalové hřiště v Jestřebí neleží!). Papírově nám bylo všechno jasné – v mém okruhu známých se nenašel nikdo, kdo by tipoval vítězství domácích. Dokonce sám veliký trenér domácích Záleský při neúčasti opory domácích Ostrého vyjádřil v kruhu blízkých obavy, aby nedostali pětku. Na hřišti to ale bylo úplně jiné.

Od úvodního hvizdu píšťalky rozhodčího bylo jasné, že Rájec nebude tvořit ale bořit a čekat na náhodné brejky a samozřejmě standardky (a při nich ohrozit branku soupeře hlavičkou o hlavu vyšší „Máca“ opravdu umí). Blansko kazilo a svoji současnou hru - kolotoč rychlých přihrávek po zemi z nohy do nohy či úniky po křídlech s následnými centry „do ohně“ začalo předvádět až ke konci prvního poločasu, žel bez gólového vyjádření. Naše radost přišla až po čtyřech minutách druhého poločasu, kdy jsme se dočkali vedoucí branky z kopačky Šenka. Ten se po deseti minutách hry trefil znovu a my si začali myslet, že tři body máme v kapse.

Pak to přišlo! V 65. minutě byl za faul na půlce hřiště vyloučen Kolář a domácí za čtyři minuty dokázali početní výhodu zúročit nenápadnou střelou, která zapadla k tyči Juranovy branky. Byla to vůbec první branka Rájce v této sezóně - po 339 minutách hry. Za další tři minuty byla proti nám nařízena penalta za ruku, za kterou byl provinilec Martinec navíc vyloučen. Macík proměněnou penaltou srovnal na 2:2 a Blansko to dál táhlo jenom v devíti. Štěstí přeje připraveným – domácí nejenže výraznou přesilovku nevyužili a naopak dokázali zápas ztratit! V 82. minutě využil chyby v rozehrávce Doležel a střelou ke vzdálenější tyči zajistil Blansku výhru 3:2.

I fanoušek „věčný šťoura“, který svoji poslední pochvalu blanenskému „Áčku“ vyslovil v MSFL po výhře nad Baníkem Ostrava B ve Vřesině, nemusí být nespokojený. Za své vstupné viděl, i přes pár poněkud nudných úvodních minu prvního poločasu, své. Pět branek, pěkný fotbal ve kterém chtěla vyhrát obě mužstva, hodně emocí, show a verbální projevy kapitána a trenéra domácích vůči (spolu)hráčům. Navíc – kluci to zvládali srdcem! Nevzdali to ani v hodně těžké situaci. A jejich mládí je rozhodně příslibem do budoucna.

Musím naše kluky pochválit – nejen, že dokázali, v počtu mínus dva, pro nás nepříznivý vývoj zápasu ještě v jeho finále zvrátit a pomyslnou misku vah převážit na naši stranu (super, Doli!). To co všichni předváděli až do poslední minutky nastavení, kdy domácím téměř nepůjčili „kopačák“, hráli „báčko“ a věnovali se „rohování“ až do naprosté rezignace domácích hráčů, byla nádhera! Hoši, děkujeme !!

Vzhledem k tomu, že Kolář a „volejbalista“ Martinec dostali červené karty (ta první byla hodně přísná, pane rozhodčí!) a tak trest po jednání disciplinárky bude stop minimálně jedno utkání, nezbývá než se ptát - kdo proti Boskovicím bude, proboha, hrát ve stoperské dvojici??

Na závěr – přijďte naše mužstva povzbudit – nejen „Áčko“ v domácích utkáních krajského přeboru na Údolní. Jako předzápasy zde hrají svoje „mistráky“ v sobotu i starší a mladší žáci proti Boskovicím (v 11:30 a 12:15 hodin). A v neděli dopoledne (10:15 a 12:30 hodin) se přijďte podívat na hřiště Mlýnská na starší a mladší dorost, který po dlouhé době hraje vyšší soutěž než naši muži „A“ a jsou jako nováček na čele dorostenecké divize.