B l a n s k o - Ze situace v blanenském klubu byl po příchodu docela zoufalý. Přesto neutekl a pracuje s tím, co má k dispozici. A po zápase v Třebíči si dokonce lehce oddechl. Trenér Jiří Hajský byl konečně s předvedenou hrou spokojený.
A taky měl k dispozici skoro celou sestavu. Zítra hraje Blansko ještě přípravný zápas s Rosicemi a pak už se ukáže, jak moc je zasáhly odchody hráčů. Jarní část krajského přeboru totiž začíná derby v Boskovicích.

Po nepřesvědčivých výkonech v některých přípravných zápasech váš tým podal dobrý výkon s Třebíčí. Byl jste spokojený?

Po delší době jsme se sešli všichni, hrála sestava, se kterou bych uvažoval do mistrovských zápasů. Poprvé jsem měl radost.

Už máte všechny změny vyřešené?

Ještě se dva tři hráči dodělávají, ale sestava se už rýsuje. Přišel Hansl a Gromský, ještě se dojednává Müller. Je třeba říct, že pro mě je to nové mužstvo, postupně poznávám hráče.

Co hráči z B týmu, ještě se nějací chytí v áčku?

Někteří kluci, i když dostali příležitost, hrát nechtěli, to je pro mě těžko pochopitelné.

Které hráče vidíte jako kostru týmu?

Budou muset zabrat všichni, nejde se spoléhat na čtyři nebo pět lidí.

Konečně jste měl možnost vidět Trtílka, jste s ním spokojený?

S jeho příchodem se naše ofenzívní síla zvedla, tým ho zná, hraje na něho. Do té doby jsme byli bez klasického útočníka. Ale ještě jsem ho neviděl v mistrovském zápase, takže těžko ho můžu nějak víc posuzovat. A taky záleží na tom, jestli bude zdravý.

Příprava vypadala rozpačitě, chyběli vám hráči i kvalita. V utkání s divizní Třebíčí jste ale byli rovnocenným soupeřem...

Čtrnáct dní před začátkem soutěže si nemůžeme dovolit něco vypustit, hráli jsme naplno. Myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, i když jsme nakonec prohráli. První půlku hrál základ, po přestávce jsme to prostřídali. Po dlouhé době byl všichni zdraví, to se taky projevilo. Snad se zablýsklo na lepší časy.

Takže to vypadá s udržením se na špici nadějně?

Já vůbec nevím, jak hráči unesou tíhu boje na špici krajského přeboru, třeba ten tlak nezvládnou, je pro mě těžké něco předvídat. Pokud navážeme na ten výkon z Třebíče, mohli bychom se o to pokusit. Ale taková jízda jako na podzim to nebude. To oslabení prostě musí být znát.