B l a n s k o - Kluci ročníků 2006 a 2007 se od podzimní části sezóny 2015/2016 posunuli do starší přípravky, kde hrají hráči ročníku 2005 a mladší. Začali hrát na větším hřišti, systémem 5+1.
Podzimní část sezóny jsme začali soustředěním, které se uskutečnilo v posledním prázdninovém týdnu v domácím prostředí areálu stadionu na Údolní. V rámci soustředění absolvovali kluci dvoufázový trénink a během týdne 10 tréninkových jednotek. I když už byli na konci týdne dost unavení a našly se i nějaké bolístky, hodnotím soustředění s 15 účastníky velmi kladně. Určitě nám pomohlo k rozvoji fotbalových dovedností, zvykání si na nové větší míče a hru v pěti v poli.

V průběhu podzimní sezóny jsme sehráli bohužel jen 10 mistrovských utkání s bilancí 7 výher a 3 porážek a skórem 133:54. Za výsledky, ale především za předvedenou hru a bojovnost v zápasech je třeba kluky pochválit. I když hráli v mnoha případech se staršími a fyzicky vyspělejšími soupeři, nezalekli se a fotbalovostí, individuální technikou a týmovým pojetím byli starším klukům vyrovnanými soupeři. Z podzimních zápasů bych chtěl vyzdvihnout náš zápas s Rájci, ve kterém, i když jsme jej prohráli 9:7, jsme předvedli velmi dobrý výkon plný bojovnosti, nasazení i potřebné fotbalové kvality. Nezalekli jsme se ani fyzicky vyspělých soupeřových hráčů a při troše štěstí jsme mohli zápas dotáhnout minimálně k remíze.

Naopak nejhorším zápasem podzimu byla prohra 8:5 s družstvem Lipůvky. Zápas se uskutečnil pouze týden po výborném zápase s Rájcí, ale byl od něj rozdílný jako den a noc. V zápase s Lipůvkou jsme byli asi myšlenkami úplně někde jinde, hráli jsme bez chuti a zápalu, prohrávali osobní souboje, nedokázali vyhrát souboje jeden na jednoho a dát si dvě přihrávky po sobě byl neřešitelný problém. Je ale pozitivní, že jsme se s nepovedeného zápasu poučili a v dalších zápasech podzimní sezóny již předváděli zlepšené výkony.

Kromě mistrovských zápasů starší přípravky absolvovali kluci ročníku 2007 i některé zápasy mladší přípravky, do níž věkově ještě patří. V nich předváděli taktéž výborné výkony a táhli mladší přípravku.

Na tomto místě bych chtěl zmínit jev, který mne velmi těší. Je to účast na trénincích a chuť na tréninku pracovat a zdokonalovat svoje fotbalové umění a dovednosti. Průměrnou účast v počtu 17 hráčů by nám myslím v dnešní době mohlo závidět mnoho týmů. Jen tak dál!

Starší přípravka nebude zahálet ani v zimním období. Od začátku listopadu trénujeme 2x týdně v tělocvičně Gymnázia Blansko, kde máme velmi dobré podmínky pro trénink. Zúčastníme se stejně jako před rokem řady zimních turnajů, kde se poměříme i s týmy z jiných okresů. Dále se budeme účastnit okresní fotbalové halové ligy ročníku 2005. Pevně věřím, že se nám v zimním období dále podaří zlepšovat naše fotbalové dovednosti, především individuální techniku, rychlost práce s míčem, přesnost a kvalitu přihrávek a zlepšíme i svoje pohybové vlastnosti.

Závěrem bych chtěl poděkovat svým kolegům Zdeňkovi Veselému, Jirkovi Skřepskému a Liboru Klimešovi, kteří mi vydatně pomáhali se zajištěním soustředění i na trénincích. V neposlední řadě je třeba ocenit velkou pomoc sekretáře mládeže Hynka Jarůška, jenž nám dokázal zajistit dobré podmínky pro soustředění a dále také dobré materiální vybavení a administrativní podporu při domácích zápasech.

Pavel Rajtšlégr, trenér

Výsledky mistrovských utkání