B r n o / B l a n s k o - Střelecky zazářil v přípravném utkání proti Ráječku Jan Doležel. Během necelých deseti minut zaznamenal hattrick. Ofenzivní hráč strávil poslední dva roky v Dostě Bystrc. Nyní vše nasvědčuje tomu, že se vrátí do důvěrně známého prostředí.
Jaký byl zápas z tvého pohledu?

Zápas jsme nezačali uplně nejlépe. Do 20. minuty se nám nedařila kombinace a bylo vidět, že ještě nejsme sehraní. Pak jsme převzali iniciativu a Ráječko jasně přehráli.

Během 8 minut jsi vstřelil 3 branky. Už se ti v dosavadní kariéře někdy něco podobného podařilo?

Od přechodu do dorostu určitě ne, možná v žacích nebo v přípravce. Občas se mi hattrick podařilo vstřelit, ale určitě ne v tak krátkém časovém úseku.

Čtyři branky jste vstřelili v poslední dvacetiminutovce utkání. Je to důsledek toho, že jste přípravu zahájili již 5. ledna a byli jste na tom lépe po fyzické stránce než soupeř?

Myslím, že ano. Co vím, Ráječko zahájilo přípravu o dva týdny později. Možná to po třetím gólu trošku zabalili, ale fyzická kondice byla na naší straně mnohem lepší.

Hru mužstva ve druhém poločase okysličily příchody dorostenců Jiřího Kratochvíla a Radka Keprta. Jak hodnotíš jejich přínos v tomto utkání?

Odehráli výborný zápas. Jsou to mladí, šikovní kluci. Pokud budou makat, určitě o nich nejen blanenští fanoušci hodně uslyší.

Pojďme k tobě. Poslední dva roky jsi strávil v Bystrci. Od ledna se připravuješ s Blanskem. Budeš na jaře oblékat jeho dres?

Rozhodování bylo těžké, ale zahájil jsem přípravu v Blansku. Máme za sebou měsíc přípravy a momentálně to vypadá, že téměř jistě zůstanu.

Sledoval jsi po dobu tvého působení v Bystrci, jak si Blansko vede, případně byl jsi s někým v kontaktu?

Rozhodně! Párkrát, když to čas dovolil, jsem přijel kluky podpořit i na zápas. V kontaktu jsem byl s více hráči, především pak s Radimem Bubeníčkem, se kterým jsme se vídali poměrně často.

Velkou roli v tvém návratu hrál také trenér Kugler, který tě již vedl v Blansku i v Bystrci...

Ano, on byl první, kdo mi volal. Známe se dobře, on mi věří, já věřím jemu. Myslím, že spolu máme dobrý vztah z pohledu trenér - hráč.

Blansko na jaře čeká boj o udržení v divizi. Ty už se zachraňováním máš z jeho dresu i dresu Bystrce bohaté zkušenosti. Věříš, že je dokážeš zúročit?

Je to zajímavé, současná sezóna je pro mě pátou v mužské kategorii a počtvrté budu bojovat o záchranu divize. Dvakrát už jsem spadl, letos to nechci dopustit. Za sebe i kluky můžu říct, že pro záchranu divize v Blansku uděláme vše, co bude v našich silách!

Děkujeme za rozhovor.