B l a n s k o - Jarní část sezóny je tu a my jsme proto vyzpovídali nejvyššího představitele vedení klubu. Jaké jsou cíle A týmu pro nejbližší období v rozhovoru prozradí předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha.
Jarní část divizní sezóny 2015/16 zvedá oponu. S jakými plány do ní klub vstupuje?

Naše strategie je taková, hrát s vlastními odchovanci, hráči z okolí a mužstvo doplnit o dva až tři velmi kvalitní hráče. V zimě odešel trenér Kugler a s ním někteří hráči. Angažovali jsme Zbyňka Zbořila. S tímto krokem jsem velmi spokojený, protože se snaží praktikovat atraktivní, ofenzivní fotbal. Chceme hrát tak, abychom zejména v domácím prostředí vyhrávali a dělali divákům radost dobrou hrou. Na podzim jsme měli nejvyšší návštěvnost v celé soutěži, na domácí zápasy chodilo průměrně 450 diváků. Tento trend bychom rádi udrželi. Samozřejmě bych měl velkou radost, pokud by se nám toto číslo podařilo ještě navýšit. Určitě na tom má velký podíl příchod Petra Švancary, se kterým jsme se dohodli na pokračování spolupráce.

Mužstvo má za sebou dvouměsíční zimní přípravu. Jaká byla z Vašeho pohledu?

Co se týká zimní přípravy, velkým problémem je, že v Blansku dosud chybí umělá tráva. Věřím, že v příštím roce už zde bude, děláme pro to maximum. Trenér Zbořil v přípravě zvolil model středečních vložených zápasů na hřištích soupeřů, kteří umělou trávou disponují. To se mi líbilo. Když bylo mužstvo kompletní a hráče nelimitovala zranění, tak byly výkony i výsledky velmi dobré.

Během zimní přestávky došlo k mužstvu ke změnám. Jaké jsou i s ohledem na ně cíle pro jarní část sezóny?

Záloha se výrazně posílila příchodem Františka Schneidera, který má bohaté zkušenosti z vyšších soutěží. To samé platí o Pavlu Mezlíkovi, který přišel již v závěru podzimu. Tato dvojice je společně s Petrem Švancarou páteří mužstva. Když k tomu připočítám naše odchovance a velmi kvalitní fotbalisty jako jsou třeba Jan Trtílek, Jakub Šplíchal nebo nejlepší brankář v divizi David Juran, tak jsem přesvědčený, že tým je velmi kvalitní. Hráči jsou odhodlaní pro úspěch v letošní sezóně udělat maximum. Věřím tomu, pokud se nám budou vyhýbat zranění, tak bychom mohli hrát o špici tabulky. Osobně bych byl rád, kdybychom útočili na první místo. Jsem přesvědčený, že blanenští diváci se mají na jaře na co těšit.

Děkujeme za rozhovor.