B l a n s k o - Kvalitní prověrka čeká hned na začátku zimní přípravy fotbalisty A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila vyzvou zítra od 11:00 na umělé trávě stadionu na Mlýnské účastníka České fotbalové ligy MFK Chrudim.

Info o soupeři

Klub MFK Chrudim byl založen v roce 1899 jako KČV FOKC Chrudim. V roce 2011 došlo ke sloučeni s dalším městským klubem SK Chrudim a vznikl MFK Chrudim. V sezóně 2010/11 se A týmu podařilo postoupit do ČFL. Tu hned v další sezóně ovládl se ziskem 77 bodů (34 zápasů) a devítibodovým náskokem na druhé Pardubice. Kvůli tehdy nevyhovujícímu stadionu byla Chrudim nucena postup do 2. ligy přenechat právě svému konkurentovi. V dalších sezónách ČFL se umístila takto: 2012/13 - 7. místo, 2013/14 - 3. místo, 2014/15 - 4. místo, 2015/16 - 5. místo. Po podzimní části aktuální sezóny figuruje Chrudim na 6. místě se ziskem 29 bodů (bilance: 17 utkání, 9 výher, 1 na pokutové kopy, 0 remíz, 7 porážek, skóre 30:21). Nejlepším střelcem mužstva je záložník Lukáš Kopecký, který vstřelil 7 branek. V domácím poháru se Chrudim probojovala do 3. kola. V něm před návštěvou 3.450 diváků vypadla s pražskou Slavii po výsledku 1:3.

Zimní přípravu zahájili Chrudimští již 2. ledna. „Ze začátku to bude více objemově. My se ale už delší dobu to více trávit na hřišti, i když naše umělá tráva už začíná dosluhovat. Samozřejmě se bojíme zranění, a tak máme více utkání venku na lepších površích. Celý kádr a management bude muset makat, abychom zase mohli útočit na ty nejvyšší příčky. Pokud budou i nějací noví hráči, tak budeme pracovat na tom, aby se co nejrychleji zapracovali do kolektivu. Šanci dostanou i mladší hráči, kteří nyní hráli za juniorku nebo rezervu,“ řekl v rozhovoru pro chrudimský deník trenér Pavel Jirousek. Bývalý ligový fotbalista a hráč Chebu, Jablonce a Českých Budějovic (217 utkání/8 branek) v Chrudimi působí již devátým rokem. Jeho asistentem pak je další bývalý ligový fotbalista a výtečný útočník Radim Holub (304 utkání/77 branek), který působil v Jablonci, ve Spartě, Drnovicích či Mladé Boleslavi. V letech 2010 - 2015 oblékal dres Chrudimi, za níž nastřílel bezmála 100 branek!
Z podzimního kádru je na odchodu zkušený záložník Filip Klapka (35 let), jenž v první lize působil v Jablonci a Hradci Králové. V chrudimských vodách lovila v letním přestupním termínu prvoligová Zbrojovka, který do svého kádru přivedla útočníka Petra Rybičku. Ten v minulém ročníku ČFL nastřílel 22 branek. Podzim 2016 strávil na hostování v druholigovém Znojmě.

MFK Chrudim v přípravě

10. ledna 2017, 17:00 | UT Malšovický stadion, Hradec Králové
FC Hradec Králové U21 - MFK Chrudim 0:2 (0:2)
Branky: 25 Halbich, 43 Kesner
Sestava:
1. poločas: Trojan - Řezníček, Drahoš, Radouš, Stránský - Kesner, Langr, Tlapák, Kučera, Kopecký L. - Halbich
2. poločas: Zíma - Luptovský, Drahoš, Holeček, Kopecký D. - Havránek, Kučera (70 Tlapák), Starý, Žalud - Kalas
Trenér: Pavel Jirousek

Další soupeři v přípravě: FC Vysočina Jihlava U21 (21. ledna), SK Líšeň (28. ledna), Živanice (4. února), FK Turnov (11. února), SK Dynamo České Budějovice (18. února), SK Uničov (25. února), TJ Jiskra Ústí nad Orlicí (4. března)

Z domácí kabiny

Blansko zimní přípravu zahájilo ve středu. Dnes absolvují svěřenci Zbyňka Zbořila druhou tréninkovou jednotku na umělé trávě stadionu na Mlýnské. Proti Chrudimi dá blanenský trenér příležitost všem hráčům. „V prvním přípravném utkání máme možnost porovnat kvalitu ČFL a MSFL. Chrudim patří dlouhodobě ke špičkovým týmům České fotbalové ligy a podle mě nás čeká soupeř jako hrom. Pro kluky to bude dobrá zkušenost, těžký zápas hned na úvod a i zkoušení hráči si mohou čichnout ke třetí lize se vším všudy. Výsledku nebudu přikládat větší význam, ale byl bych rád, kdybychom herně s nimi obstáli. My protočíme v zápase všechny hráče, kteří s námi skočili do přípravy včetně dorostenců," řekl k sobotnímu utkání blanenský kouč.
Zima 2017 - přípravné utkání č. 1
FK Blansko - MFK Chrudim