B l a n s k o - Tečku za fotbalovým podzimem na Blanensku tradičně napsal Memoriál Dana Němce, konaný ve sportovní hale na Údolní. Jeho vítězem se pro letošní rok stal domácí celek FK Blansko, který nenašel přemožitele a brankář Jiří Floder pustil za svá záda jedinou střelu.
Letošního v pořadí již 19. ročníku se kromě Blanska zúčastnily týmy FC Boskovice, FK Kunštát, FK Rájec-Jestřebí, Rudice, FK Černá Hora, TJ Vilémovice a obhájce loňského prvenství SK Olympia Ráječko. Všechny zápasy se hrály 2x 8 minut hrubého času.

Skupinu A ovládli obdobně jako před rokem bez ztráty jediného bodu Blanenští. Ti v zahajovacím utkání porazili vítěze posledního ročníku Olympii Ráječko 3:0. Ve druhém zápase zvítězili nad Černou Horou 4:0, když v její sestavě opět nechyběl bratr Dana Němce Libor. V posledním zápase skupiny si Blansko poradilo s Vilémovicemi poměrem 5:0.

Ve skupině B se nejlépe dařilo Rudici, která porazila Rájec-Jestřebí 3:0, Kunštát 3:2 a remizovala s Boskovicemi 1:1.

Zápasy o konečné umístění musely hned ve třech případech rozhodnout až pokutové kopy. V duelu o 5. místo se v této činnosti lépe vedlo Černá Hoře, která přetlačila Kunštát. Rudice pak v semifinále podlehla Ráječku až v sedmé sérii a v souboji o 3. místo proti Boskovicím se v šesté sérii znovu radoval její soupeř.

Finálový zápas Blanska s Ráječkem skončil vítězstvím domácích v poměru 3:0, když se o branky postarala dvojice Jiří Kratochvíl - Jan Koudelka. Prvně jmenovaný se prosadil dvakrát a se šesti brankami se stal nejlepším střelcem turnaje. Jan Koudelka pak k pěti brankám přidal velké penzum asistencí a jeho výkony byly ozdobou celého turnaje stejně jako brankáře Jiřího Flodera, jenž inkasoval jedinou branku z kopačky boskovického špílmachra Antonína Preče.

„Kluci to zvládli fantasticky. Ve středu jsme se na turnaj připravili v tréninku v hale a už od prvního zápasu si fotbal užívali. Dávali pěkné branky, turnajem prošli bez zaváhání a finále proti Ráječku ustáli v klidu. Jirka Floder dostal za celý turnaj jen jeden gól a útočná dvojice Kratochvíl-Koudelka byla hodně cítit. Jako trenér jsem měl nejjednodušší práci v celém roce. Před prvním zápasem jsem jen poslal do kabiny pokyn, ať dají víc gólů než soupeř a nechal jsem je hrát. Bez jediného slova jsem nechal hráče si fotbal užít a třeba je to návod do další práce,“ komentoval počínání svých svěřenců trenér Zbyněk Zbořil.

„Chtěl bych všem týmům poděkovat za účast na tomto tradičním turnaji, který je důstojnou vzpomínkou na výborného fotbalistu a bývalého hráče ČKD Blansko Dana Němce. Našim hráčům děkuji za předvedené výkony a jejich přístup. Přeji všem hráčům klidný prosinec a ať naberou hodně sil do zimní přípravy,“ dodal závěrem předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha.

Výsledky 19. ročníku Memoriálu Dana Němce

sobota 26. 11. 2016
FK Blansko - SK Olympia Ráječko 3:0, b: Kratochvíl, Šplíchal, Chloupek, FC Boskovice - FK Kunštát 0:0, FK Černá Hora - TJ Vilémovice 4:2, b: Mazal 3, Širůček - Korytář, Pernica, FK Rájec-Jestřebí - Rudice 0:3, b: Paděra 2, R. Keprt, FK Blansko - FK Černá Hora 4:0, b: Kratochvíl 2, Gromský, Chloupek, FC Boskovice - FK Rájec-Jestřebí 4:1, b: L. Martínek 3, J. Bednář (br.) - Tajnai, SK Olympia Ráječko - TJ Vilémovice 5:0, b: M. Sehnal 2, Sedlák, V. Sehnal, Tenora, FK Kunštát - Rudice 2:3, b: Černý, Zeman - Paděra, R. Keprt, Henek, FK Blansko - TJ Vilémovice 5:0, b: Feik 2, Motyčka, Koudelka, Kratochvíl, SK Olympia Ráječko - FK Černá Hora 1:1, b: J. Sehnal - L. Němec, FC Boskovice - Rudice 1:1, b: L. Martínek - Jarůšek, FK Kunštát - FK Rájec-Jestřebí 3:2, b: Zeman, Štencl, Španěl - Tajnai, Macháček.

Tabulka skupiny A

P.TýmZVRPSkóreB
1. FK Blansko 3 3 0 0 12:0 9
2. SK Olympia Ráječko 3 1 1 1 6:4 4