P r a h a / B l a n s k o - Souboj dvou skvělých exligových hráčů, kteří prošli fotbalovým Brnem, skončil smírně. Tomáš Polách sice v dresu Hodonína krásnou ranou z přímého kopu otevřel skóre, ale Petr Švancara z Blanska po úprku obraně vyrovnal na 1:1. A jak byl rozběhlý, zdolal v rámci oslavy i kopec za bránou domácích.
Běžela 85. minuta utkání. Polách, který v lize odehrál přes 250 utkání, se ujal rozehrávky volného přímého kopu z hranice pokutového území. Kapitán hostů z Hodonína vyčkal, až se uklidní rozdováděná zeď, a střelou na stranu brankáře otevřel skóre.

Vedení však hostům příliš dlouho nevydrželo. Brankář Blanska Patrik Prosecký vykopl balon až k vápnu soupeře, kam si naběhl Švancara a balon poslal z voleje do sítě. Sprint brněnského patriota se zastavil až na oplocení na kopci za bránou, kde autor 59 ligových tref vesele oslavoval vyrovnání na 1:1.

Oba hráči se paradoxně ve Zbrojovce nepotkali: když Polách v roce 2006 přicházel ze Slovácka, Švancara balil kufry do Bratislavy. Populární útočník se do Brna vrátil v létě 2011, tou dobou však Poláchovi už chystali dres ve Zlíně.

„Musím uznat, že nás Hodonín svou kvalitou přehrál a proto ten bod beru všema deseti,“ hodnotil utkání pro klubový web domácí kouč Zbyněk Zbořil. „Zkusili jsme na závěr riziko, přeskládali to a nakonec se nám podařilo vyrovnat po dlouhém výkopu brankáře a výborném zakončení Švanciho,“ dodal spokojeně.

Výsledky 26. kola: Blansko - Hodonín 1:1 (0:0), Bystřice n.P. - Ždírec n.D. 3:2 (1:0), Rosice - Šumperk 2:0 (1:0), Tasovice - Uherský Brod 1:4 (0:2), Havlíčkův Brod - Pelhřimov 1:1 (1:1), Kozlovice - Stará Říše 2:0 (1:0), Vrchovina - Žďár n.Sázavou 2:1 (1:0), Slavoj Polná - Přerov 0:5 (0:1)