B l a n s k o - V prvním kole českého poháru - MOL Cupu - nedávno fotbalisté Blanska prohráli ve Velké Bíteši 1:3. V neděli se stejní soupeři utkají na stejném trávníku o divizní body. V přípravě na zápas to brali trenéři obou týmů jen velice orientačně.
Podle domácího Květoslava Havránka i blanenského Martina Maši se z průběhu pohárového klání nedá odhadovat výsledek ani průběh mistrovského souboje. „To, že jsme v poháru vyhráli, nemá pro tento zápas žádný význam. Blansko bylo po sestupu z Moravskoslezské ligy ve špatném stavu, teď k nám asi přijede jiné mužstvo. Určitě silnější,“ zdůraznil Havránek. „Velkou Bíteš jsem viděl i v dalším pohárovém utkání s Vyškovem a jednou v divizním zápase. Navíc tento tým znám ze svého působení v Bystřici nad Pernštejnem. Je to sehraný tým. My naopak mužstvo dáváme dohromady za pochodu. Máme několik velmi mladých hráčů i dorostenců a děláme takové dětské chyby. Ty by Velká Bíteš samozřejmě dokázala využívat. Takže naše úspěšnost se bude odvíjet hlavně od toho, kolik chyb uděláme, respektive neuděláme,“ řekl Maša.

Oba týmy by měly nastoupit v přibližně stejných sestavách jako v minulém kole. Havránek bude postrádat jen dlouhodobě zraněného Kerbera, ale už může počítat s Ondrákem, který v Havlíčkově Brodě chyběl.

Tam Bíteš před týdnem vyhrála vysoko 6:2, když polovinu gólů nastřílel Richard Novotný. Po třech kolech nového ročníku má tým z Vysočiny jednu výhru, remízu a jednu porážku. Blansko bude jakýmsi měřítkem. „Úvod soutěže zatím nehodnotím, ale pokud teď porazíme Blansko, tak budu spokojený, jestli ne, tak to bude naopak,“ naznačil Havránek.

Divize D
Spartak Velká Bíteš – FK Blansko
Neděle 27. srpna, 16.30 hodin.

Tabulka:
7. Velká Bíteš 3 1 1 1 8:6 4