B l a n s k o - Šestý zápas doma, čtvrtá remíza. Podobná jako předchozí tři. Blanenští fotbalisté mohli Žďár nad Sázavou porazit, ale také mohli i odejít bez bodu. Domácí potřebují body pro záchranu v Moravskoslezské divizi, tým z Vysočiny netají postupové ambice. Výkonem v Blansku dokázal, že oprávněně.
K tomu ovšem Žďárští potřebují vyhrát i venku, což se jim na v novém ročníku zatím nepodařilo. Z pěti zápasů vytěžili tři body za remízy, dvakrát prohráli. Tuto šňůru evidentně chtěli v Blansku přerušit. Začali hodně aktivně a prakticky celý zápas drželi taktovku ve svých rukou.

V prvních deseti minutách měl největší šanci naplnit plány hostů Čestmír Vitásek, ale slušnou kombinaci s Luborem Trojánkem zakončit nedokázal. Trest přišel vzápětí. Po ztrátě míče ve středu hřiště následoval rychlý brejk domácích a Jiří Kratochvíl získal Blansku vedení. „Připouštím, že to bylo šťastné vedení, ale je škoda, že jsme potom nepřidali další gól.

Žďár měl taky čistou šanci, ale my jsme šli po gólu dvakrát nebo třikrát sami na branku. Kdybychom o půlce vedli, víc než o gól, tak bychom asi vyhráli celý zápas. Hosté by byli nervóznější a minimálně by museli víc otevřít hru,“ komentoval první část zápasu trenér Blanska Martin Maša.

Největší šance navýšit vedení měli Luboš Chloupek a Jan Trtílek. Bohužel pro jejich tým se tak nestalo, naopak krátce po přestávce hosté vyrovnali. Do druhé půle Žďár pozměnil rozestavení a místo Jana Maška přišel na hřiště uzdravený Václav Pohanka. Ten hru hostů oživil a právě po jeho spolupráci s Trojánkem Matěj Vopršal vyrovnal.

Žďár si pak udržoval územní převahu a nebezpečný byl zejména při standardních situacích. V koncovce ale hostům chyběl klid a přesnost, a když už se jim akci podařilo zakončit, stál jim v cestě výborný brankář David Záleský.

„Bod je pro nás dobrý, ale mám rozporuplné pocity, protože jsme mohli i vyhrát, i když Žďár byl fotbalovější, a také silnější v osobních soubojích. Ve druhé půlce už nás přitlačil, protože nám, přesněji některým hráčům, začaly odcházet síly a nemáme tak široký a kvalitní kádr, abychom to střídáním mohli změnit. Ale mrzí mě ta první půlka, kdy se možná mohlo rozhodnout. Celkově chválím bojovnost mužstva. Obstáli jsme v defenzivě, dopředu byl cítit Honza Pšikal, takže tam Trtílek nebyl sám, a navíc mu dokázal chystat dobré balony. A samozřejmě, podržel nás David Záleský,“ shrnul své hodnocení Maša.

FK Blansko - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 1:1

Branky: 13. Kratochvíl - 64. Vopršal.
Rozhodčí: Bernatík - Poláček, Liška
ŽK: Pšikal, Imramovský - Vitásek, Vopršal, Fiala
Diváků: 210
Blansko: Záleský - Feik, Šplíchal, Imramovský, Škrabal - Závodný - Chloupek (90. R. Němec), M. Šmerda (81. Hladký), Pšikal (73. D. Šmerda), Kratochvíl - Trtílek. Trenér: Martin Maša