B l a n s k o - Loni v červnu fotbalisté Blanska slavili po utkání s Polnou postup do Moravskoslezské ligy, v sobotu první domácí vítězství v divizi. Až v pátém domácím utkání po sestupu do divize se fanoušci a fotbalisté Blanska radovali z výhry na svém trávníku. A to se stejným soupeřem, kterého před rokem v červnu porazili 3:1 a definitivně si tak zajistili postup do třetí ligy.
Z tehdejší blanenské základní sestavy ovšem byli nyní na hřišti jen Jakub Šplíchal a Jan Trtílek. Luboš Chloupek s Jiřím Kratochvílem tehdy střídali. Právě v obměně mužstva jsou kořeny současných největších blanenských problémů, přičemž zejména po minulém debaklu v Novém Městě na Moravě s Vrchovinou (0:5) kritizoval trenér Martin Maša i přístup některých hráčů.

„Po Vrchovině jsme si něco řekli a něco trochu změnili a tentokrát k tomu kluci přistoupili úplně jinak. Jak se říká, jezdili po zadku. Kdybychom v desáté minutě vedli nad Polnou 3:0, tak se nikdo nemohl divit. Dali jsme gól, jeden nám rozhodčí neuznal a Chloupek a Pšikal nastřelili tyčku,“ kvitoval Maša výkon svých svěřenců v úvodu zápasu.

Ti do zápasu vlétli opravdu jako uragán. Už v desáté minutě využil Trtílek přesnou hlavičkou Pšikalův centr z rohového kopu. Pak se za brankářem Polné Jindřichem Skočdopole dvakrát rozkmitala branková konstrukce.

Ve 32. minutě ale musel polenský gólman lovit míč ze své branky podruhé. Hosté nedokázali odvrátit odkopem z vápna a osamocený Luboš Chloupek mířil přesně. „První poločas jsme prospali a můžeme být rádi, že jsme ho prohráli jen o dva góly. Domácí měli pět šancí. Byl to nejhorší poločas, který jsme v sezoně odehráli. Přístup byl strašný. A i když jsme se ve druhé půlce zvedli, tak to nebylo natolik, abychom dali nějaký gól,“ potvrdil Mašovo hodnocení kouč Polné Michal Lovětínský.

Slavoj ve druhé půlce přidal, a i když si vytvořil pár zajímavých situací, ke snížení to nevedlo. I domácí několikrát zahrozili, ale díky pozorné polenské obraně už také neskórovali. „Soupeře jsme v celém utkání do ničeho extra nepustili. Hrozil jen ze standardek, které jsme si pohlídali. Byl to koncentrovaný, kolektivní výkon a zasloužené tři body. Kdybychom proměnili alespoň některé naše další tutovky, mohli jsme mít daleko dřív klid,“ komentoval Maša.

Velkou změnou v domácí sestavě byl dorostenec v brance Zdeněk Veselý, který nahradil distancovanou jedničku Davida Záleského. Nic mimořádného sice řešit nemusel, přesto Maša jeho výkon ocenil. „Chytil to, co měl, byl v pohodě. Oceňuji, že se mu neroztřepala kolena, odvedl dobrý výkon a hlavně je to pro něho další dobrá zkušenost,“ sdělil domácí lodivod.

Blanenští se díky vítězství posunuli blíže středu tabulky. Na svého příštího soupeře, desátý MSK Břeclav, ztrácejí tři body. „Dílem nezkušenosti, dílem lehkovážného přístupu jsme ve většině zápasů dostávali velmi laciné góly. Vrcholem byl výkon na Vrchovině, kde jsme se byli jen se zúčastnit a do všeho šli na půl plynu. S Polnou bylo nasazení takové, jak by mělo vypadat. Doufám, že kluci už přístup nezmění, a když nám to tam bude nám padat, musí přijít i celkové zlepšení,“ naznačil svá nejen břeclavská přání Martin Maša.

FK Blansko - Slavoj Polná 2:0

Branky: 10. Trtílek, 32. Chloupek
Rozhodčí: Gasnárek - Mayer, Vondryska
ŽK: Bokůvka, Pšikal, Šplíchal, Veselý (všichni Blansko)