B l a n s k o - Hodně zvláštní pocity zažíval současný trenér Třebíče Petr Vašíček, který se v Blansku poprvé představil jako host. Jeho tým si po remíze 0:0 připsal již devátý nerozhodný výsledek v sezóně.
Muž, pod jehož vedením Blansko postoupilo z krajského přeboru do divize, a který se také velkou měrou podílel na historickém postupu do MSFL to měl na stadion paradoxně blíž než většina blanenských hráčů. „Na utkání jsme se moc těšil, ani jsem nemohl pořádně dospat. Chtěl jsem v Blansku urvat tři body, protože teď jsem trenér Třebíče, bohužel se to nepodařilo. Na hráčích Blanska bylo vidět, že se chtějí ukázat, já jsem samozřejmě mé hráče také motivoval, takže to byl celkem bojovný a pohledný zápas. Remíza odpovídá jeho průběhu,“ poznamenal k utkání Petr Vašíček.

Lodivoda HFK asi nejvíce mrzela spálená šance střídajícího Petra Floriána v 81. minutě, kterému ve skórování zabránil jistým zákrokem blanenský brankář Martin Sehnal. „Šel z boku sám. Bohužel je to devatenáctiletý kluk, který tu situaci nevyhodnotil dobře, když viděl že jde brankář na zem, měl do dávat nahoru. Určitě to byla největší šance,“ komentoval tuto situaci trenér Třebíče.

Několikrát jeho svěřenci ohrozili branku Blanska také dalekonosnou střelou, v tomto ohledu byl jednoznačně nejaktivnější Jiří Chlup, který ve 23. minutě nastřelil z 25 metrů břevno. „Ke střelbě z dálky jsem hráče nabádal. V poslední době, co se o to pokoušíme, tak góly dáváme. Byla to výborná střela,“ dodal Petr Vašíček.

Na druhou stranu jeho tým mohl z Blanska odjíždět s prázdnou. V 72. minutě po ideálním centru Bednáře trefil Karásek tyč. „Připravovali jsme na Karáska i na Bednáře. Myslím si, že to bylo znát i když Karásek zlobil. Nám nehrál jeden hráč ze stabilní obrany, i tak jsme se s tím vypořádali. Obrannou činnost máme teď opravdu dobrou,“ těší Petra Vašíčka pouhých 10 inkasovaných branek.

Celý rozhovor s Petrem Vašíčkem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...