B l a n s k o - Poprvé v roce 2014 vyběhnou zítra fotbalisté FK Blansko na zelený pažit, i když pouze na ten umělý. V rámci úvodního přípravného utkání se svěřenci kouče Hajského střetnou na umělé trávě Nordic Brno od 16:00 s celkem TJ Čechie Zastávka.
Blanenský lodivod bere utkání především jako možnost vyzkoušet trojici nových hráčů, která se zapojila do zimní přípravy. Jsou jimi obránce Petr Čoupek (1982), záložník Jan Koudelka (1992) a konečně záložník Jaroslav Kubec (1992). „Bohužel máme stále několik hráčů na marodce. Počítat nemůžeme s Juranem a Zouharem. Těsně před utkáním se rozhodneme, zda do hry zasáhne kapitán Bubeníček, u něhož nechceme uspěchat návrat po zranění“, vypočítá absence Jiří Hajský.

Poslední konfrontace

Oba soupeři se v rámci přípravného utkání střetli naposledy v létě loňského roku. Blansko tehdy na skvěle připraveném pažitu fotbalového areálu na Lipůvce zdolalo Zastávku poměrem 3:1.
pátek 19. 7. 2013, 18:15
FK Blansko - TJ Čechie Zastávka 3:1 (1:0)
Branky: 7. T. Zouhar, 50. Hepp, 77. Sedláček - 83. Kadlčík

Z tábora soupeře

TJ Čechie Zastávka je v posledních 10 letech tradičním účastníkem 1.B třídy, skupiny B. Po loňské a předloňské 10. příčce jsou svěřenci trenéra Michaela Benka po podzimu na 3. místě v tabulce se ziskem 30 bodů (bilance 14z, 9-3-2, skóre 35:18) se ztrátou 3 bodů na vedoucí Žebětín. Oproti původnímu plánu přípravy sehrála Zastávka první přípravný zápas již minulou sobotu na umělé trávě v Bohunicích proti domácímu Tatranu, který po podzimu okupuje 15. místo v divizi D. Ve značně oslabené sestavě podlehla Zastávka svému soupeři poměrem 0:9.