B l a n s k o - Tým ze špičky tabulky přivítají v sobotu na domácí půdě fotbalisté FK APOS Blansko. Jejich soupeřem bude v rámci 23. kola FC Žďas Žďár nad Sázavou, který aktuálně okupuje 3. místo.
Blanenští v minulém kole zaznamenali první jarní porážku, konkrétně na hřišti Vyškova v poměru 1:0. V domácím prostředí si tedy jistě budou chtít napravit reputaci. „V úterý jsem měl s některými hráči individuální pohovor. Především se mi z jejich strany nelíbilo nasazení. Pokud nám z našeho systému, který se snažíme praktikovat vypadnou jeden, dva hráči, tak se pak hraje hodně těžko,“ je si vědom nedostatků ve hře svého týmu trenér Roman Šindelka.

Ten musel ve Vyškově nakonec oželet služby Tomáše Klevety. „Bohužel Tomáše skolila viróza. Je to opravdu smůla. Momentálně nevím, zda bude v sobotu schopen nastoupit. S největší pravděpodobností do hry nezasáhne,“ doplňuje blanenský trenér.

I on dobře ví, že v sobotním utkání čeká jeho tým nevyzpytatelný soupeř. „Žďár má na jaře výsledky jako na houpačce. Je schopen prohrát s Rousínovem nebo naopak zahrát dobře pro Šardicím. Tým má však konsolidovaný a kvalitní. Pravděpodobně postupovat nechce, takže do Blanska přijede hrát uvolněně. My musíme do hry přidat bojovnost, srdce a disciplínu. Jedině tak můžeme uspět,“ podotýká blanenský lodivod.

Také v Blansku působí jeden Žďárák, který do kabiny jistě přinese vyšší motivaci. Obránce Jan Zich totiž ve Žďáře stále bydlí a v místním klubu s fotbalem začínal. „Honza má motivaci na každý zápas, ale určitě se bude chtít v sobotu vytáhnout. Doufám, že zdravě nahecuje celé mužstvo,“ říká Roman Šindelka.

Blanenský trenér se v sobotu divákům představí také v roli hráče. V předzápase se střetnou staří páni Fiala teamu ČKD Blansko se Zbrojovkou 78. „Samozřejmě se na toto exhibiční utkání teším. Počasí má být o víkendu opravdu nádherné, takže bych touto cestou rád pozval všechny diváky, aby se přišli podívat.“

Sobotní program na stadionu na Údolní startuje v 10:00 a v 11:45 zápasy žáků proti 1. FC Brno C. Poté se od 13:00 na hřišti objeví staří páni a vše uzavře od 16:00 utkání FK APOS Blansko - FC Žďas Žďár nad Sázavou, ze kterého vám tradičně přineseme online přenos.

Jak to bylo na podzim:
8. kolo divize D (27. 9. 2009)
FC Žďas Žďár nad Sázavou - FK APOS Blansko 3:0 (2:0)
Branky: 44. a 45. Karásek, 76. Chmelík

FC Žďár nad Sázavou: Pospíchal - Heide, Suský, Šindelka, Vomela - Mašek (46. Sysel), Bratršovský (C), Malínek, Bureš J. (74. Filippi) - Karásek, Chmelík
Trenér: Libor Štourač

FK APOS Blansko: Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný (64. Janíček), Šíp - Bubeníček, Kostka, Bednář, Hájek (79. Farník) - Fous (79. Nečas), Sehnal
Trenér: Zbyněk Zbořil