2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Po bezmála měsící se v domácím prostředí představili v rámci 6. kola divize D dorostenecké týmy. Zatímco mladší dorostenci navázali na předchozích čtyři výhry a porazili Otrokovice 5:0, starší naopak poprvé zaváhali a podlehli stejnému soupeři poměrem 0:3.
6. kolo divize D dorostu, mladší dorost
sobota 12. 9. 2015, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - FC Viktoria Otrokovice 5:0 (2:0)
Branky:
51. a 72. Gansukh, 29. D. Šmerda, 38. Ševčík, 46. Mlčoušek
Sestava: Veselý - R. Němec, Pačovský, Feik, Mlčoušek (72. Luk. Pernica), D. Šmerda (C), Prudil (69. Kouřil), Gansukh (76. F. Šenkeřík), Doležel, Ševčík (65. Formánek), 61. Marek Sehnal (61. R. Souček)
Náhradníci: Luk. Pernica, R. Souček, Kouřil, F. Šenkeřík, Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Petr Dvořák

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V dalším kole zavítalo do Blanska mužstvo Otrokovic, které minulý týden prohrálo na domácí půdě se Spartou Brno 0:7, takže se dalo očekávat, že si bude chtít napravit reputaci. Od první minut se na hřišti odehrával tuhý boj s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí pouze šance Prudila po krásné kolmici od Šmerdy, kterou zlikvidoval brankář hostí. V 26. minutě byl v pokutovém území faulován Prudil, Šmerda však nařízený pokutový kop nasměroval pouze do tyče. Své zaváhání Šmerda napravil o tři minuty později, když z pravé strany navedl míč na střed hřiště a levačkou z 18 metrů prostřelil brankáře hostí - 1:0. Hosté hrozili především ze standardních situací, kterých v 1. poločase zahrávali nespočet, všechny se nám je ale podařilo ubránit. Do jediné šance v 1. poločase se hosté dostali ve 30. minutě, když nebezpečně vystřelili z hranice vápna, Veselý tuto střelu vyrazil na roh. Dvě minuty před koncem poločasu zahrával ze strany přímý kop Ševčík, jeho vysoký balon se překvapivě snesl pod břevno branky hostí a bylo to 2:0. Ve druhém poločasu jsme byli lepším mužstvem, začali jsme mít převahu a z ní se rodily i brankové příležitosti Nakonec jsme proměnili tři z nich, když se nejprve trefil ve 46. minutě po přihrávce z levé strany Mlčoušek - 3:0, potom se dvakrát po pěkných individuálních akcích v 51. a 72. minutě prosadil Gansukh. V závěru zápasu postupoval z boku sám na naši branku útočník hostů, Veselý však jeho střelu nohou vyrazil.“

6. kolo divize D dorostu, starší dorost
sobota 12. 9. 2015, 12:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - FC Viktoria Otrokovice 0:3 (0:1)
Sestava: Matuška - L. Strya, P. Souček (22. Loula, 75. Študent), Zemach, Mareček, Maňoušek (C), R. Keprt (46. Sedlák), Vintr (83. Kala), O. Zmeko, D. Zmeko, Šamalík
Náhradníci: Loula, Kala, Študent, Sedlák, Veselý
Trenér: David Jarůšek
Asistent: Pavel Zmeko
Vedoucí týmu: Petr Zemach

Hodnocení Pavla Zmeka: „Po špatném výkonu našich svěřenců nemohlo skončit utkání jiným výsledkem. Hosté byli aktivnějším týmem a hlavně měli větší chuť hrát. Jediná pozitivní věc z tohoto zápasu byla ta, že jsme nasadili do hry všechny náhradníky. Snad se kluci zase proberou a na Spartě Brno budeme pokračovat ve vítězném tažení, i když nám pro zranění bude opět chybět velká opora týmu Jan Bílek.“