B l a n s k o - V neděli 25. ledna vyrazila starší přípravka - ročník 2006 a mladší na turnaj do Pohořelic, kde se poměřila s týmy z Brna a okolí.
Den před turnajem kluci navštívili bowling v Blansku, kde mezi sebou svedli lité boje v tomto stále populárnějším sportu. Po bowlingu doplnili kalorie nádherným a velmi chutným dortem od Martiny Vlasákové, který vyrobila v klubových barvách.

V samotném nedělním turnaji, který hrálo 7 týmů systémem každý s každým, jsme dosáhli následujících výsledků:

FK Blansko - FC Svratka Brno 3:0
branky: Souček Marek 3

FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky 4:0
branky: Souček Marek 3, Nejezchleb Jiří

FK Blansko - TJ Tatran Kohoutovice 2:0
branky: Souček Marek 2

FK Blansko - FK SK Bosonohy 6:0
branky: Kala Miroslav 3, Slabý Tomáš 2, Souček Marek

FK Blansko - FC Hustopeče 4:0
branky: Souček Marek 3, Vlasák Jan

FK Blansko - TJ Sokol Novosedly 0:3

Celkově jsme skončili na 2. místě se ziskem 15 bodů, skóre 19:3. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen hráč FK Blansko Marek Souček, který byl i nejužitečnějším hráčem našeho týmu.

Kluky je třeba za celý turnaj pochválit. Až do posledního zápasu jsme neobdrželi ani jednu branku a soupeřům jich 19 vstřelili. V posledním zápase, který byl finálem celého turnaje, jsme podlehli celku Novosedel. Zápas jsme prohráli zaslouženě, soupeř byl fotbalovější a vyhrát si zasloužil.

V ostatních zápasech jsme však předváděli dobré výkony počínaje brakářem, přes obránce až po útočníky. Potěšitelné je, že jsme vstřelili hodně branek a do útočné fáze se začínají více zapojovat i obránci. Na této činnosti ještě musíme zapracovat, abychom dávali ještě více gólů po útočných akcí, do kterých se zapojí celá čtveřice hráčů.

Potěšitelná je také defenzivní činnost, kde zčínáme těsněji obsazovat protihráče a tím jim dáváme méně prostoru pro individuální činnost či nahrávku. V neposlední řadě je třeba zapracovat na rychlosti práce s míčem. Mohli jsme na turnaji vstřelit ještě mnohem více branek, kdyby nám netrvalo dlouho zpracovávání míče pod kontrolu a další práce s ním.

Věřím ale, že kluci budou svým poctivým přístupem v tréninku na těchto nedostatcích pracovat a v dalších kláních tuto píli zúročí. Celkově je nutné turnaj z našeho pohledu hodnotit velmi kladně a je také je třeba ocenit dobrou reprezentaci klubu.