2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Bývalí hráči ČKD Blansko pod hlavičkou Fiala Team absolvovali v sobotu 6. ročník Mikulášského turnaje v hale jedovnické průmyslovky. Sešly se zde týmy z Jedovnic, Lipovce, Říkovic, Velké Bíteše a Blanska.
Nová stránka 4

Základ blanenské sestavy tvořili tito hráči: Josef Chuděj, Alexandr Malits st., Aleš Maier, Milan Zika, Miloš Vašák, Tomáš Antal, Petr Vašíček, Alexandr Malits ml., Michal Malits Richard Němec, Roman Šindelka a na hostování z Metry zapůjčený Jan Konečný. Na své spoluhráče z let minulých se přijeli podívat kanonýr Josef Mokrý, Pavel Máša a Jaromír Loula. Z lavičky vedli tým Jaromír Novák, František Fiala a Stanislav Hasa.

Zápasy se hrály na 2x 12 minut a přítomní diváci si určitě přišli na své. Blanenští vstoupili do turnaje soubojem s Lipovcem a po brankách Šindelky a Antala brzy vedli. Soupeř během dvou minut dokázal skóre srovnat a nakonec mohl i vyhrát, když 18 sekund před koncem zazvonil míč na spojnici Malitsovy branky. Ve druhém a třetím zápase si Fiala Team vedl suverénně. Nejprve zdolal Říkovice 6:2 a následně 4:0 Velkou Bíteš. V tomto dvojutkání zaujal především střelecký počin legendy Alexandra Malitse st., který vstřelil 3 branky, ta poslední padla dokonce po ukázkové patičce.

Po vcelku očekávaném vývoji šlo v předposledním utkání s domácími Jedovnicemi o celkové prvenství. Domácím teoreticky stačila i remíza, Blansko muselo vyhrát. Po bezbrankovém prvním poločase se Jedovničtí rozstříleli a odskočili na rozdíl tří branek, nutno podotknout, že první dvě byly pro Blansko z kategorie smolných. V závěru blanenští zatlačili, vedlo to však pouze ke snížení na 1:3, o něž se postaral Petr Vašíček. Pohár za 1. místo tak převzal pořádající tým Jedovnic, Blansko díky rozdílu jediné vstřelené branky skončilo o skóre třetí. Nejlepším střelcem turnaje se s 5 brankami stal Roman Šindelka. Blansko mělo v kádru také nejstaršího brankáře turnaje Josefa Chuděje (62 let). S průběhem celé akce byl hlavní organizátor pan Miroslav Beneš velmi spokojen a určitě si i on zaslouží velké poděkování.

Turnaj zhodnotil hlavní organizátor bývalých hráčů ČKD Blansko Stanislav Hasa: „I když jsme loňské první místo neobhájili, byl jsem s výkony mých bývalých spoluhráčů spokojený. Navíc nám chyběli hráči jako Ladislav Maier, Miloš Hlaváček, Marcel Gargoš, Roman Procházka a Jaroslav Málek. Za pozvání na turnaj děkuji Mirkovi Benešovi, který ho velmi dobře organizuje. Musím pochválit domácí borce, kteří se na nás dobře připravili a v celém turnaji si vedli výborně. Jen mě mrzí, že mi zdravotní stav nedovolí ani na chvíli nastoupit. Touto cestou bych zároveň všechny bývalé hráče ČKD chtěl pozvat na tradiční zakončení sezóny 30. 12. v 16 hodin v hale TJ ČKD Blansko.“