B r n o / B l a n s k o - Kvalitní utkání proti třetiligové Líšni, jejíž sestavu doplnila pětice hráčů prvoligové Zbrojovky, odehráli v sobotu fotbalisté FK Blansko. Těsnou porážku zhodnotil obránce Jakub Šplíchal, který zasáhl do všech přípravných utkání.
S Líšní jste prohráli nejtěsnějším rozdílem. Jak hodnotíš průběh utkání?

Myslím si, že jsme nepředvedli vůbec špatný výkon. Byli jsme Líšni rovnocenným soupeřem, v některých pasážích utkání jsme měli více ze hry, bohužel se nám nepodařilo proměnit nějakou šanci, kterých jsme si vytvořili dostatek. Rozhodl tak gól ze závěru utkání, který vstřelil soupeř a proto je výsledek takový, jaký je.

Líšeň v předchozích dvou přípravných utkáních nastřílela dohromady 18 branek, navíc byla posílena o ligové hráče Zbrojovky. Vnímali jste tyto skutečnosti před vzájemným utkáním?

Trenér nás upozorňoval na to, že Líšeň byla v minulých zápasech hodně produktivní. Osobně jsem z toho strach neměl, protože každé utkání je jiné a věřil jsem, že máme tým, který takový výprask nedostane. To se nakonec potvrdilo.

Ve druhém poločase jste si vytvořili více šancí než soupeř, navíc nebyl odpískán zákrok na Jana Trtílka v pokutovém území. Co chybělo ke vstřelení branky?

Často se říká, že štěstí, ale já si to nemyslím. Podle mě jsme v koncovce byli málo důrazní a lehkovážní. Chtělo by to jít do toho s větším důrazem. V divizi by nás tyto neproměněné šance stály body. O zákroku na Honzu Trtílka nebylo sporu, byla to jasná penalta.

Jak celkově hodnotíš průběh přípravy? Vaše výkony mají stoupající tendenci...

Příprava je jedna věc a sezóna druhá, každopádně byla zatím dobrá. Důležité bude, jaké výkony budeme schopni předvádět v divizi.

Děkujeme za rozhovor.