B l a n s k o - V hodnocení podzimní části sezóny se tentokrát s trenérem Leošem Farníkem zastavíme u mladších žáků, kteří v krajském přeboru figurují na 8. místě. B tým v okresním přeboru pak okupuje 4. příčku.
Jak hodnotíte z Vašeho pohledu podzimní část v krajském přeboru?

V podzimní části krajského přeboru jsme obstáli, obecné hodnocení je tedy kladné. Kostru týmu tvoří kluci ročníku 2003, které jsme pak vhodně doplnili mladšími kluky 2004. Musím zmínit i hráče okresního přeboru, kde to máme ročníkově podobně poskládané. I v této soutěži kluci odehráli dobré zápasy.

Kdo patřil mezi opory týmu?

Konkrétní jména říkat nebudu, kluci sami vědí, komu se na podzim dařilo více či méně. Je to o kolektivní spolupráci na hřišti, o souhře, bojovnosti a nasazení v jednotlivých utkáních.

Kdybyste měl jmenovat pozitiva, která se v průběhu podzimní sezóny podařila, která by to byla?

Určitě hodnotím pozitivně to, že i přes větší počet mladších kluků jsme s většinou týmů po fotbalové stránce nezaostali a byli tak rovnocennými soupeři. To se týká jak krajské soutěže, tak i okresu.

Kde jsou naopak ještě rezervy, na čem je potřeba zapracovat?

Rezervy samozřejmě máme,nejvíce nás trápí neproměňování vyložených šancí,kdy jsme několikrát i ztratily již vyhrané zápasy. Kluci moc chtějí a o to více je pak zakončení zbrklejší a "bez rozumu". V tréninku na tom pracujeme, snad to bude v jarní části soutěže lepší.

Co tým v nejbližším období čeká?

Momentálně trénujeme v tělocvičnách v Blansku, rozdělení na dvě skupiny, dvakrát týdně trénink.Jedno mužstvo je součástí tišnovské halové zimní ligy a druhé jezdí po zimních turnajích zvlášť.

S jakým přáním budete z pozice trenéra mladších žáků FK Blansko vstupovat do nového roku 2016?

Přání mám určitě takové, aby oba týmy předváděly kvalitní výkony, pěkné fotbalové akce a spousty branek v soupeřově síti.

Mladší žáci A - krajský přebor

Výsledky mistrovských utkání