B l a n s k o - Podzimní část fotbalové sezóny 2018/2019 ubíhá mílovými kroky. Do jejího konce zbývá blanenským hráčům už jen 6 kol, ve kterých změří síly s většinou mužstev ze spodní poloviny tabulky. Jak prozatím vypadá očima hráčů letošní divizní ročník a jaká je situace v týmu jsme se zeptali Davida Bednáře a Jířího Hušky.
Pánové, jaké pocity v současnosti prožíváte v blanenském působišti?
David:
Po nějaké době jsem se vrátil do klubu, kde jsem fotbalově vyrůstal a zatím se nám daří, takže pocity jsou jen pozitivní. Doufám, že tak budeme pokračovat i nadále.
Jiří:
Vzhledem k předváděné hře a s tím i souvisejících výsledků, které máme, tak jsem spokojený a strašně mě fotbal, jaký hrajeme, baví.

Po devíti odehraných zápasech máte v divizní tabulce plný počet bodů, očekávali jste před letošní sezónou tenhle snový start?
David:
Po pravdě jsem čekal, že se budeme pohybovat na předních příčkách, ale asi nikdo nečekal, že se nám povede výsledkově až tak dobře.
Jiří:
S týmem, který tady je, jsem věřil, že budeme hrát v popředí tabulky, ale tohle je určitě nad očekávání,i vzhledem k tomu, že přišlo tolik nových kluků.

Jaké divizní utkání bylo pro vás osobně nejnáročnější?
David:
Nejnáročnější byl asi Žďár, co se týká kvality a nasazení soupeře. A taky bych vzpomněl na první poločas doma s Humpolcem, kdy od nás čekal každý v prvním domácím zápase výhru a nám se "podařilo" prohrávat. Naštěstí jsme to pak otočili.
Jiří:
Určitě bych sem zařadil zápas v Lanžhotě, který nás hodně potrápil a samozřejmě i se Žďárem, který hrál hodně agresivně.

Jste součástí týmu, který byl během letní přestávky velmi proměněn. Jaká atmosféra panuje v hráčské kabině během tréninků, zápasů?
David:
Atmosféra v týmu je dobrá a pozitivní, jinak bychom asi nemohli být tam, kde jsme. I když se v kabině spoustu hráčů vystřídalo, tak myslím, že si to sedlo.
Jiří:
Musím říct, že já jsem ten typ, který má rád pozitivní atmosféru a pozitivní myšlení, i když tohle musím občas některé (Bedýnka, Dolík,...) učit a upozorňovat je, aby nebyli moc negativní, tak se mi parta, která se tady vytvořila, moc líbí a je v kabině zábava.

Tým před sezónou převzali Tomáš Kolouch a Radek Souček. Pochvalujete si jejich práci?
David:
Já myslím, že všechno funguje jak má, trenér i Radek do toho dávají na zápasech i dvou a půl hodinových trénincích všechno 😊
Jiří:
Oba dva tomu dávají vše a starají se o nás super. Musím vyzdvihnout Radka Součka za jeho organizační schopnosti. Nikdy nezapomene na venkovním zápase objednat pozápasovou klobásku, což jsem v žádném jiném týmu nezažil a hodně se mi to libí.

Co děláte ve svém volném čase, když zrovna odpočíváte od fotbalu?
David:
Momentálně se snažím maximálně věnovat manželce a naší dceři.
Jiří:
Vzhledem k tomu, že máme s manželkou devítiměsíčního Sebička, tak se věnuji jemu a manželce. A jelikož stavíme dům, tak musím přiložit ruku k dílu i na stavbě.

Co byste vzkázali blanenským fanouškům?
David:
Že se budeme snažit jim nadále dělat radost předvedenou hrou a budeme rádi, když dorazí na náš domácí zápas, nebo s námi vyjedou k venkovnímu. 😊
Jiří:
Fotbal hrajeme proto, že nás všechny baví, ale zároveň i pro fanoušky, takže jsme rádi, že jich chodí tolik a doufáme, že se jim náš fotbal líbí. A přál bych si, aby počet fanoušků, kteří dorazí na stadion, neustále stoupal a chodilo jich čím dál víc.