B l a n s k o - Velký kalich hořkosti si vypili v duelu s Havlíčkovým Brodem fotbalisté FK Blansko. V prvním poločase předvedli dobrý výkon, z něhož pramenilo několik šancí. V koncovce však totálně vyhořeli a soupeři naopak dovolili skórovat čtyřikrát. Zápas zhodnotil obránce Petr Šíp.
„Samozřejmě se utkání hodnotí těžko, raději bych hodnotil vítězný zápas, to je jasné. V prvním poločase jsme byli podle mě lepší na míči i v kombinaci. Bohužel z vyložených šancí nedáváme góly, což nás sráží a naopak dostáváme laciné branky po našich chybách. Soupeř už pak ve druhém poločase chodil do otevřené obrany. Je to už několikátý zápas na podzim,“ soukal ze sebe zklamaně Petr Šíp.

Vaz Blansku srazili v prvním poločase neproměněné tutovky, ve kterých se ocitli Ondřej Ullmann a David Jukl. Nad jejich neproměňováním se zastavil také blanenský obránce. „Nemyslím si, že by nám chyběla hráčská kvalita. U každého hráče je to hodně individuální. Někdo se po neproměněné šanci dostane do psychické nepohody a hraje se mu pak těžko. Musíme to zlomit vůlí a bojovností, jiná cesta není,“ nabízí recept Petr Šíp.

Blansko v tabulce sráží kromě nízké produktivity především mizerná domácí bilance. Ze sedmi utkání vyhrálo pouze v jednom případě a vlastním divákům tak příliš radosti neudělalo. „To je opravdu tristní bilance, nic víc k tomu nejde říct. Doma se musí bodovat naplno a nám se to vůbec nedaří. Mrzí mě to kvůli lidem. Věřím, že ve středu se s nimi rozloučíme ziskem tří bodů ve velmi důležitém utkání s Napajedly,“ pozval na poslední domácí zápas v tomto roce blanenský obránce.