Blansko - Fotbalisté Blanska zvládli vítězně i šestý domácí zápas sezóny. Proti Hlučínu sice museli otáčet nepříznivé skóre, to se jim ale pěti brankami podařilo a po vítězství 5:1 se udrželi na čele MSFL. Za úspěšným utkáním se tradičně ohlédl blanenský lodivod Zbyněk Zbořil.

Blanenští minulý týden poprvé prohráli, nejen proto proti Hlučínu na nic nečekali a do soupeře se pustili vší silou. “Hlučín hrál ve středu těžký pohárový zápas proti Plzni, takže jsme veděli, že je potřeba jeho hráče unavit. Podřídili jsme tomu taktiku tím, že jsme od začátku nasadili běhavější typy hráčů,” poodhalil trenér Zbořil plány, s kterými své svěřence vyslal do boje. Ti si hned v úvodu vypracovali nadějné šance, bohužel je ale nedokázali proměnit v gól. A jak to tak někdy bývá, z ojedinělé příležitosti udeřil soupeř.

“Neproměnili jsme na začátku tři, čtyři šance a potom dostali facku, z které jsme se nemohli dlouho vzpamatovat,” uvedl Zbořil a pokračoval. “Mrzí mě, že jsme po inkasované brance úplně vypadli z role, i proto jsme chtěli první poločas hlavně dohrát bez dalšího gólu.” To se povedlo, navíc těsně před přestávkou přišla srovnávací trefa z kopačky Žáka. “To byl spíš takový bonus,” pousmál se Zbořil.

Druhá půle už nabídla převážně hru na jednu bránu a také kýžené góly do branky Hlučína. “Měli jsme to nachystané tak, že je budeme chtít utavit pohybem a pomoci si střídáním. To nám vyšlo. Celý druhý poločas bylo vidět, že jsme živější a byly tam i další šance, které by si zasloužily proměnit,” hodnotil dále spokojený Zbořil.

Ten znovu hledal i důvod, proč se Blansku na domácím stadionu tak daří, zatímco na venkovních hřištích ještě nevyhrálo. “Rozhoduje produktivita. Soutěž je hodně vyrovnaná a každý může porazit každého. Venku jsme zatím hráli čtyřikrát a například v Dolním Benešově nebo Rosicích jsme dominovali, jenom tomu chyběly góly. Teď nás čeká výjezd do Petřkovic, což nebude vůbec lehký zápas, ale věřím, že už venkovní trápení prolomíme,” přál by si Zbořil.

Na závěr ještě blanenský trenér nemohl jinak, než znovu smeknout klobouk před fantastickými fanoušky. Vždyť v nedělním dopoledni si našlo cestu na stadion v Údolní ulici 948 diváků. “Je to paráda. Zrovna s Hlučínem nejde o žádné derby a stejně přijde tolik lidí, klobouk dolů. Cítí to i hráči, před takovou návštěvou se hraje úplně jinak,” uzavřel chválou na fanoušky Zbyněk Zbořil.