B l a n s k o - V loňské sezóně dovedl Líšeň bez větších problémů k záchraně v MSFL, letos s takřka nezměněným týmem bojuje v horní polovině tabulky. Bývalý trenér Blanska Zbyněk Zbořil zhodnotil sobotní utkání nejen z pohledu svého mužstva.
Minulý týden jste prohráli s Vyškovem 0:2. Bylo vidět v utkání s Blanskem určité zlepšení?

„My jsme ve středu odehráli slušně první poločas, ale ve druhém jsme propadli v defenzivě. Špatně jsme bránili útočníka Vyškova Kropáčka, který vystřídal do druhého poločasu a úplně změnil obraz hry. Proti Blansku jsme nehráli dobře, umíme hrát rozhodně lépe a hlavně jsme neproměnili hodně šancí. My musíme být v optimální formě v dubnu a ne teď, to by bylo něco špatně.“

Jak hodnotíte výkon Blanska coby jeho bývalý trenér?

„Je škoda, že nepřijel Karásek, na kterého jsem hráče připravoval, ale i tak jste neodehráli špatný zápas. Viděl jsem Blansko v zimě už poněkolikáté a výborně hraje Fára, který hře dá myšlenku a nebojí se hrát. Určitě pro vás bude přínos Tonda Kolář, kterého jsem měl v Líšni na jaře, když jsme zachraňovali MSFL. Nebýt jeho zaměstnání, které je těžko slučitelné s fotbalem ve třetí lize, tak by tady byl platný dodnes. Je to vítězný typ, výborný kluk a to určitě v utkání proti nám potvrdil.

Sledujete i po vašem odchodu jak si Blansko vede a jak na toto angažmá vzpomínáte?

„To víš, že sleduji své bývalé kluby. Byl jsem na podzim v Bystrci, kde jste hráli výborně a vyhráli tuším 2:0, ale v Blansku jsem byl jen na Spartě Brno, protože hrajeme také většinou v sobotu. Na Blansko vzpomínám určitě v dobrém, ale bylo to velmi krátké působení. Po pádu ze třetí ligy to žádný klub nemá lehké (viz. Bystrc letos), ale my jsme po špatném začátku na podzim uhráli dostatek bodů na klidnou zimu a chystali určité změny v kádru. Ekonomická situace nebyla růžová, chtěli jsme, aby se vrátili kmenoví hráči Blanska, kteří hostovali po celém okrese a dávali dohromady kádr s výhledem do budoucna. Z ničeho nic odstoupil předseda a výbor a v této době nejistoty jsem dostal nabídku z Líšně, na kterou jsem kývl.“

Je v silách současného kádru udržet pro Blansko Divizi?

„Divizi sleduji celkem podrobně, chodím na Vyškov, sleduji vás, Velké Meziříčí, Petrovu Třebíč, Bystrc a musím říct, že letos to bude pro všechny hodně těžké. Bystrc posílila, Brod má Faldynu a bude se hrát nahoře i dole až do posledního kola. Kádr na Divizi určitě máte, ale musí být kluci zdraví, hlavně Fára, protože nahradit Bedýnku, který umí udělat zápas bude velmi těžké. Ale rozhodně vám fandím, aby jste to zvládli.

Máte nějaký vzkaz pro hráče potažmo funkcionáře v Blansku?

„To samé, co jsem říkal svým hráčům po příchodu do Líšně. Měli jsme velkou ztrátu na záchranu, ale vždy to je o tom, že ti kluci musí chtít tu soutěž zachránit. Postoupit do jakékoliv soutěže je mnohem těžší, než tu soutěž udržet a Blansku Divize rozhodně sluší.“