15.09.2013  |  Pavel Paděra/Miloš Vašák st.

Rezerva získala premiérový bod, doma se rozešla bez branek s rozjetým Čebínem

Rezerva získala premiérový bod, doma se rozešla bez branek s rozjetým Čebínem

B l a n s k o - Po špatném vstupu do soutěže získali svěřenci trenéra Ivana Študenta premiérový bod. V domácím prostředí se rozešli bez branek s mužstvem Čebína, kterému prozatím patří druhé místo v tabulce.

 
 
6.kolo, sobota 14.9.2013, 16:00
0FK Blansko B
Sestava: Suchý - Klügl (79. Semchuk), Mokrý, M. Vašák ml., D. Juránek - Zavoral, M. Beneš, A. Vašák, P. Beneš (71. Brichta) - Matuška, Majer
Náhradníci: Brichta, Kunc, Semchuk
Trenér: Ivan Študent
Vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
0FC Čebín
Poločas: 0:0

Komentář k zápasu

V rámci 6. kola I.B třídy, skupiny A přivítali na svém stadionu svěřenci trenéra Študenta celek z Čebína. Domácí před tímto utkáním nezískali zatím žádný bod (skóre 4:16), naopak hosté vstoupili do nové sezóny velmi dobře, když získali bodů 12 (skóre 15:7).

Domácí nemohli posílit hráči z A týmu, protože kontinuálně probíhalo utkání v Hodoníně. Na střídačku proto usedl pouze Jakub Kunc doplněný dvěma dorostenci, Milanem Brichtou a Jurijem Semchukem.

Úvodní minuty vyšly lépe Čebínu. Již ve 4. min. se téměř dostali k ohrožení branky. Hostující záložník se protáhnul po levé straně, ve vápně hledal zcela osamoceného spoluhráče, naštěstí v poslední chvíli zasáhl stoper M. Vašák. V 6. min. si míč ze vzduchu stáhl Zavoral a vyslal do samostatného úniku Majera, jehož zakončení doprostřed branky nenadělalo větší neplechu.

Ve 12. min. po faulu za Zavorala zahrával trestný kop M. Beneš. Jeho centr bohužel nenalezl žádného spoluhráče. Ve 20. min. mířil míč do Suchého svatyně, naštěstí byl na místě M. Vašák a míč vykopl. O minutu později zahrávali hosté volný přímý kop, razantní střelu Suchý s problémy zneškodnil. Následující 23. min. nabídla šanci na druhé straně. Akci rozjel Matuška, kdy vybojoval ve středu hřiště míč a vyslal do brejku naběhnuvšího Majera. Bohužel ani tentokrát neuspěl.

Ve 26. min. měl Čebín k dispozici trestný kop, centrovaný míč lehce tečoval hostující obránce, Suchý si i s tímto pokusem poradil. Nejpovedenější střela celého poločasu byla vyslána ve 40. min. hostujícím záložníkem, pumelice z 25metrů skončila na břevně.

V 50. min. pěkně vykombinovali hosté, v poslední chvíli ale zasáhl dobře Mokrý. V 55. min. potvrdil střeleckou mizérii domácích Zavoral, ač v těžké pozici, mířil těsně mimo levé tyče hostující branky. O pět minut později byl po rohovém kopu závar v domácím vápně, po sérii odrazů se ale blanenští ubránili.

V 63. min. se šikovně uvolnil napravo Klügl, jesličkami si míč posunul do běhu, ale následný centr skončil v náručí hostujícího gólmana. Úroveň hry se přibývajícím časem zhoršovala, byl to spíše boj o území na hřišti, pohledné akce či střely již k vidění nebyly. Pouze několik náznaků rozvíjejícího se brejku, ale oba celky je nevyřešili ideálně.

Tím pádem se soupeři rozešli nerozhodně, diváci branku neviděli. Blanenský B tým si připisuje první bod do tabulky, Čebín svoji první remízu v této sezóně. Následné utkání odehrají fotbalisté FK Blanska B se Svratkou Brno, utkání se odehraje v sobotu 21. 9. 2013 od 16:00 na stadionu v Brně-Komíně.

Ohlasy trenérů

Miloš Vašák, vedoucí mužstva: „Situace před zápasem nebyla jednoduchá díky tomu, že áčko nemohlo dodat žádného hráče, pomohli dorostenci, za což jim a trenérovi dorostu děkuji. Žádný zápas zatím neodehrála obrana ve stejném složení kvůli pracovním povinnostem a zraněním. Příchodem Romana Mokrého střed obrany výrazně posílil. Čebín se netajil před zápasem tím, že jede do Blanska pro výhru. My jsme museli vycházet z koncentrované defenzívy a chodit do brejků, což se dařilo a možnosti Majera a Zavorala mohly skončit brankami. Soupeř občas také zahrozil dlouhými nebezpečnými míči za obranu ke konci chtěl zápas rozhodnout, ale díky zodpovědnému přístupu a plnění povinností všech kluků během zápasu nepouštěli soupeře do vyložených příležitostí. Remíza je spravedlivá.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu