B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko potvrdili úspěšný vstup do nové sezóny. V rámci 4. kola divize D uhráli svěřenci trenéra Michala Kuglera v zajímavém utkání dvou týmů z čela tabulky bezbrankovou remízu.

4. kolo , 30. srpna 2015, SFK Vrchovina - FK Blansko

SFK Vrchovina

ŽK: 37. Komínek - 36. Jukl, 80. Šíp
Rozhodčí: Ságl - Jahoda, Pfeifer
Delegát: Poklop
Technický delegát: Sedláček

Vítek - Komínek, L. Smetana, Dvořáček, Drdla - Šustáček (65. Košík), Michal (C), R. Sodomka, Mazel - Žák (46. Pavel Sodomka) - P. Smetana (88. J. Skryja)
Náhradníci: Pavel Sodomka, J. Skryja, Košík, P. Skryja
Trenér: Roman Kysilko

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp - Jarůšek, P. Fousek, Kugler, Nečas (C) (91. Chlad) - Jukl (68. Buchta) - Trtílek (90. Beránek)
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Buchta, Beránek, Chlad, Prosecký
Trenér: Michal Kugler

V rámci čtvrtého divizního kola se blanenští fotbalisté představili v Novém Městě na Moravě proti domácímu celku SFK Vrchovina. Ve velmi vyrovnané tabulce šlo o souboj prvního a druhého týmu, jejichž pořadí určovalo pouze skóre, jež mělo Blansko lepší díky poměru 7:2 (Vrchovina 7:5). Domácí lodivod Roman Kysilko postrádal zraněného útočníka Kováře, hostující Michal Kugler ze stejného důvodu Ullmanna, Švancara tentokrát nastoupil za farmářský Tišnov proti Žebětínu.

Těsně před výkopem utkání se odehrál slavnostní akt, když jeden z domácích fanoušků požádal i za přispění kompletní domácí jedenáctky svoji přítelkyni o ruku. Nutno dodat, že úspěšně a 480 natěšených diváků věřilo, že se v zápase podobně povede domácím hráčům. Ze statistik vyplývalo, že by se jim to podařit mohlo, vždyť Blansko ve své novodobé historii sehrálo v Novém Městě na Moravě tři duely a pokaždé odešlo po jednoznačném výsledku poraženo (jaro 2011 - 3:0, podzim 2013 - 4:0, podzim 2014 - 4:1).

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. Obě mužstva hrála koncentrovaně v defenzivě a ofenzivní choutky navyšovala postupně. V 5. min. si přispali první střelecký pokus hosté, to když po pasu Nečase a zpětné přihrávce Jarůška minul brankovou konstrukci střelou zprvní Jukl. Obdobně se vedlo v 8. min. na druhé straně Žákovi, jehož ke střele vybídl sklepnutím vytáhlý útočník P. Smetana.

V 16. min. zablokoval Müller střelu kapitána domácích Michala, na druhé straně hasil po vysunutí Nečase brejk Trtílka důrazným odkopem L. Smetana. Ve 21. min. vypálil z dobrých 28 metrů domácí bek Dvořáček, Juran si s tvrdou střelou poradil. O šest minut později získal po rohovém kopu za vápnem odražený míč Komínek, další tvrdou střelu v podání domácího obránce Juran reflexivně vytáhl na roh. Po něm hlavičkoval L. Smetana vedle pravé tyče.

Ve 30. min. po trestném kopu Šípa a Kuglerově pobídce střílel Nečas pohotově, leč nepřesně vedle pravé tyče Vítkovy branky. Vzápětí po dalším postupném útoku Blanska Kuglerův padající list orazítkoval břevno. Ve 37. min. po přihrávce Trtílka faulovali domácí těsně před pokutovým územím pronikajícího Nečase pouze za cenu žluté karty. K exekuci trestného kopu se postavil Jukl, jehož technickou střelu přes zeď zastavilo břevno.

Domácí kontrovali ihned poté akcí po levé straně, na jejímž konci ve vápně promáchl P. Smetana, následnou střelu R. Sodomky Juran pokryl. Tečku za prvním poločase pak po centru Šustáčka a nechtěné přihrávce Žáčka napsala nebezpečná střela P. Smetany z bezprostřední blízkosti, s níž si pozorný Juran opět poradil.

Po změně stran poslal domácí trenér na hřiště místo Žáka Pavla Sodomku. V 51. min. po přihrávce vystřídavšího domácího hráče zastavil před dobíhajícím R. Sodomkou slibně se rozvíjející akci vyběhnuvší Juran. V 55. min. odvrátil dlouhý aut na roh Šplíchal. Po něm hlavičkoval vysoko nad P. Smetana. Na druhé straně po spolupráci Nečase a Šípa poslal velmi dobrou zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna P. Fousek, na níž však nikdo ze spoluhráčů nereflektoval.

V 61. min. putoval míč po trase Kugler - Trtílek až k Nečasovi, domácí brankář Vítek však vyběhl a blanenský kapitán se ve slibné pozici stihl míč pouze předkopnout před sebe a ke škodě svého mužstva do autu. O minutu později orazítkoval po standardce břevno blanenské branky Komínek, následný závar hosté ustáli bez úhony.

V 71. min. po centru Mazla míč prošel do vápna až k překvapenému P. Smetanovi, jenž zakončil mimo. V 82. min. po standardce Šípa a rychlém rozehrání Vítkem postupovali domácí do rozhozené blanenské obrany. Navíc na vlastní polovině podklouzl Kugler a domácí zaútočili po pravé straně. Následný centr do ohně doputoval k Mazlovi, jehož nebezpečnou střelu dokázal zblokovat Šplíchal. To už domácím začínalo být jasné, že tentokrát na blanenskou obranu v čele s Juranem v brance nevyzrají. Závěr utkání již obě mužstva odehrála koncentrovaně a tak se v zajímavém duelu body dělily.

Další utkání odehrají fotbalisté FK Blansko nezvykle již tento pátek 4. září, kdy od 17:00 hostí na stadionu na Údolní celek Bystřice nad Pernštejnem.

Záznam utkání

Další výsledky 4. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Přerov - Pelhřimov 3:2 (1:1), Rosice - Havlíčkův Brod 3:1 (2:0), Bystřice nad Pernštejnem - Kozlovice 4:4 (1:2), Tasovice - Žďírec nad Doubravou 1:1 (0:0), Žďár nad Sázavou - Stará Říše 0:0, Šumperk - Hodonín 2:3 (1:3), Polná - Uherský Brod 1:1 (1:1)