2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Již ve třetím utkání v řadě bodoval blanenský tým na hřišti soupeře. Po příspěvcích ze Šumperka a Polné přidal další, tentokráte z Rosic. Remízu zařídil svou dorážkou Jiří Kratochvíl v 85. minutě utkání. Blansko tak stále drží 11. přičku s 26 body v tabulce Moravskoslezské divize D.

16. kolo , 16. května 2018, FC Slovan Rosice - FK Blansko

FC Slovan Rosice

1:1

Branky: 73. Selingr - 85. Kratochvíl
Osobní tresty: ŽK: 61. Pazourek, 81. Malata, 87. Šíp - 33. Záleský, 33. Závodný, 78. Trtílek
Doba hry: 45+0, 45+2
Počet diváků: 160
Rozhodčí: Volek - Koláček, Kovarčík
Delegát: Kundelius

Zádrapa - Černý, Krejčí, Havlásek, Kršák - Kugler (46. Buchta), Šíp, Moučka - Selinger (90. Přichystal), Pazourek, Malata (K)
Náhradníci: Dočekal, Dutka, Buršík, Buchta, Přichystal

Záleský - Gromský, Bárta, Šplíchal (K), Bokůvka - Kratochvíl, Pšikal(83. Sodomka), Závodný(73. Feik), Kuldan(78. Chloupek) - Dvořák, Trtílek
Náhradníci: Nešetřil, Imramovský, Chloupek, Feik, Sodomka, Hladký, Petřík
Trenér: Martin Maša

Vedení Rosic před začátkem utkání společně s fanklubem poděkovalo Janu Pšikalovi za služby, které v jejich klubu odvedl. Těsně před výkopem v 17 hodin přišel velmi silný déšť, jenž ustával až v průběhu poločasu.

Do utkání vstoupili blanenští hráči aktivněji. Už v první minutě si na Kuldanův centr naběhl Trtílek, ale mířil bohužel přímo do rukou gólmana Zádrapy. O 5 minut později musel domácí brankář řešit těžší situaci, kdy si Kuldan po narážečce navedl míč a vystřelil. Zádrapa míč vyrazil na tyč. Domácí zahrozili poprvé v 10. minutě, kdy Malata přihrál Havláskovi a jeho střelu musel krýt Záleský. Ve 12. minutě zahrozil Pšikal, když se jeho centrovaný míč otřel znovu o tyč domácí branky. V 16. minutě uvolnil domácí Selinger Moučku, ale Záleský včasným vyběhnutím jeho střeleckému pokusu zabránil. 27. minuta přinesla střet Bokůvky s domácí obranou v jejich pokutovém území. Rozhodčí Volek však zůstal klidný a nechal pokračovat ve hře. Ve 32 minutě utekl po pravé straně Trtílek, jeho střela však mířila vedle. Domácí jásali ve 40. minutě. Střelecký pokus Selingera Záleský vyrazil směrem k dobíhajícímu Kršákovi, který míč dorazil do sítě. Radost však byla předčasná, asistent rozhodčího totiž odmával ofsajd, díky čemuž se skóre zápasu nezměnilo. V poslední minutě první půle vyslal přesný centr do pokutového území Kratochvíl, Dvořákovu následnou hlavičku zastavil až na brankové čáře domácí Černý.

Také začátek druhého poločasu patřil našim hráčům, když v 47. minutě z dálky nádherně vystřelil Pšikal. Jeho pokus parádně vyrazil Zádrapa na břevno. V 56. minutě si navedl po vápně míč Kratochvíl, ale z dobré vzdálenosti branku přestřelil. Domácí získávali nepatrnou převahu kolem 70 minuty, kdy měli slibné příležitosti k zakončení. V 73. minutě se po závaru před naším pokutovým územím dostal k míči Selingr, který i díky teči překonal Záleského - 1:0.Naštěstí pro blanenské mužstvo, že v 76. minutě byl nepřesný Moučka, kdy mu předložil bezvadný míč Pazourek. V 83. minutě hlavičkoval po standardní situaci Feik nad branku domácích. O dvě minuty později přešel Sodomka přes domácího Kršáka, našel Chloupka, jehož střelu vyrazil Zádrapa přes sebe a dobíhající Kratochvíl srovnal stav utkání - 1:1. Domácí se nepoložili z vyrovnávací branky a ještě jednou nebezpečně zahrozili. V 90. minutě šel Moučka sám na Záleského, ale ten ho skvěle vychytal.

Nakonec to byla v Rosicích spravedlivá dělba bodů, i když naši hráči měli o něco blíže k vítězství. Další venkovní zápas čeká Blansko v sobotu od 17 hodin ve Žďaru nad Sázavou.