2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

T Ř E B Í Č - Vzestup formy potvrdili fotbalisté FK APOS Blansko na hřišti ambiciózní Třebíče, která v týdnu vyřadila z domácího poháru prvoligové Slovácko. Svěřenci trenéra Zbořila dokázala čtyřikrát skórovat a zcela po zásluze získali tři body.

Delegát: Blažek

Beer - Komínek, Havránek, Kopeček (C), Flekal (63. Malev) - Baláž (63. Pospíchal), Dvořák (73. Vejmelka), Pacholík, Smažil - Durda, Řezáč Náhradníci: Vejmelka, Pospíchal, Malev, Koubek Trenér: Libor Zelníček

Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný, Šíp - Traxl (75. Janíček), Kostka (57. Španěl), Bednář, Hájek - Sehnal, Fous (64. Bubeníček) Náhradníci: Španěl, Janíček, Bubeníček, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Třebíč nastupovala do utkání povzbuzena postupem přes prvoligové Slovácko v domácím poháru. Naše mužstvo z posledních tří kol vytěžilo 7 bodů a 246 minut neinkasovalo. Trenér Zbořil zařadil do základní sestavy obě dvě nejnovější akvizice Jakuba Fouse a Romana Kostku.

Blanenští vstoupili od utkání aktivně. Již ve druhé minutě skvěle načasovaný pas Bednáře našel rozběhnutého Hájka, ten přihrávkou pod sebe oslovil Sehnala, který zakončil vedle. Za další dvě minuty Bednář přihrával Traxlovi, střela z 18 metrů proletěla těsně vedle levé tyče. Třebíč kontrovala akcí Řezáče a Smažila, druhý jmenovaný střílel k bližší tyčce, Slanina míč vyrazil na roh. V 18. min. našel Pokorný centrem zprava naskakujícího Sehnala, ten zamířil doprostřed branky, kde stál připravený Beer. Poté následovala desetiminutovka s názvem „Nuda v Třebíči“. Tu utnuli naši fotbalisté ve 29. minutě. Po přihrávce Sehnala byl ve vápně faulován rychlonohý Fous a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Pokorný ranou k pravé tyči nedal Beerovi šanci a poslal Blansko do vedení - 0:1. Neuběhlo ani pět minut a domácí klopili hlavy podruhé. Na precizní přihrávku Hájka si nasprintoval Fous a poslal míč podél vybíhajícího brankáře Beera do sítě - 0:2.

Po přestávce začala lépe Třebíč, který zpřesnila své kombinace. V 52. min. střílel doprostřed branky Baláž, Slanina byl připraven. O dvě minuty později se v dobré pozici ocitl po přihrávce Durdy Řezáč, bohužel pro domácí zamířil vedle. Blansko spoléhalo na precizní bránění vlastní poloviny a čekalo na možnost zaútočit z brejku. To se začalo dařit od 70. minuty. První varování přišlo po spolupráci Sehnala a Bubeníčka, na konci akce byl Traxl jehož přízemní střelu skvělým zákrokem vyrazil Beer. Na druhé straně pálil po centru Komínka nad Řezáč. V 79. min. udržel v osobním souboji dobře míč Bubeníček, předal jej Hájkovi, na jehož centr si nasprintoval Bednář a přízemní střelou navýšil vedení - 0:3. Za tři minuty mohl domácí dorazit Španěl, který se po rohu Bednáře a zblokované hlavičce Sehnala ocitl zcela sám u zadní tyče, hlavičkoval však nad. Neprůstřelnost Aleše Slaniny ukončil po 319 minutách Komínek, který po rohovém kopu napálil míč pod břevno - 1:3. Poslední slovo v zápase měli modří a stálo to skutečně za to. Po odvráceném rohovém kopu se na půlící čáře u lajny efektní patičkou Bednář zbavil Havránka a postupoval spolu s Bubeníčkem na osamoceného Beera. Sólový nájezd pak vyřešil přihrávkou právě na Bubeníčka, který dopravil míč do opuštěné branky - 1:4.

Naše mužsvo tak potvrdilo stoupající formu a po výborném výkonu si ze hřiště 3. týmu tabulky odvezlo tři body. Navíc se může pyšnit výbornou bilancí, když z posledních tří vzájemných utkání vyhrálo všechny při celkovém skóre 10:1.