2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

R O U S Í N O V - Až v 90. minutě ztratili jednobrankové vedení fotbalisté FK APOS Blansko v souboji s posledním Rousínovem. O dělbě bodů rozhodl důrazný útočník Růžička, který využil nepozornosti blanenské obrany.

Delegát: Dreiseitel

Švéda - Mikloška, Galia, Maša (C), Jedlička - Růžička, Rychlík (59. Sedláček), Udržal, Fiala, Žoček (72. Horváth) - Píšek Náhradníci: Horváth, Kupčík, Kotouč, Sedláček, Berný, Slovák Trenér: Petr Vašíček

Slanina - Bubeníček, Vlček, Pokorný, Šíp - Hájek, Němec, Kleveta (C) (71. Kostka), Fous (86. Nečas) - Bednář - Traxl (90. Novotný) Náhradníci: Novotný, Nečas, Kostka, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Ve 12. kolo zavítali svěřenci kouče Zbořila na půdu posledního Rousínova. Náboj pro hráče Blanska tu byl i také proto, že celek Framozu vede Petr Vašíček.

Po úvodním seznamování první nadějný útok přišel z kopaček Blanska. Akce začala u Němce, ten přihrál Bednářovi, posléze míč putoval na nabíhajícího Traxla, který na centr svého spoluhráče nedosáhl. O pět minut později likvidoval centr Žočka před dotírajícím Píškem Slanina. Blanenský brankář byl v permanenci také v 18. minutě, v níž si poradil s podařenou střelou Jedličky. Další minuty začaly naznačovat, že by první branku utkání mohlo vstřelit naše mužstvo. Nejprve Kleveta vysunul rychlíka Fouse, ten dal pod sebe na Bednáře, který se však dostal do těžké pozice, z níž se mu nepodařilo ideálně přihrát. Ve 34. minutě protáhl Švédu v brance Rousínova Traxl. Další útok měl pro obranu Rousínova fatální následky. Centr do vápna odvrátil jeden z obránců Framozu pouze ke kopačkám dobře hrajícího Klevety, který umístěnou střelou k pravé tyči nedal Švédovi šanci - 0:1. Do poločasu mohli Blanenští své vedení navýšit. Nejprve pronikl do vápna Fous, místo zakončení volil přihrávku, ta však nikoho ve střelecké pozici nenašla. Před odchodem do kabin přesný centr Klevety nezužitkoval Němec, protože si špatně převzal míč.

Po změně stran jako první zahrozili domácí, Slanina naštěstí před Žočkem, který jako by váhal zda do souboje jít či ne, stihl míč pokrýt. Za tři minuty využila otevřené obrany dvojice Hájek Bednář, druhého jmenovaného těsně před vápnem zakřižoval obránce. V 59. minutě se dvakrát v krátkém sledu předvedl Bednář. Tomu nejprve centr zleva sice nevyšel, díky své předvídavosti však blanenský záložník vystihl rozehrávku Rousínova, proutně opět zleva centroval na Traxla, který bohužel vhodný moment ke střele prováhal. Na druhé straně jistý Slanina zlikvidoval další ze série dlouhých nakopnutých míčů. V 66. minutě si těsně před vápnem Kleveta narazil s Traxlem, z 10 metrů zamířil vedle pravé tyče. V 76. minutě si na centr Sedláčka vyskočil dlouhán Píšek, Slanina se opět vytasil s jistým zákrokem. V 79. minutě trefil přímo z rohu Traxl pravou tyč, míč poté dopadl k Hájkovi, který hradbu těl před sebou nepropálil a to stejné se nepovedlo ani Bednářovi. Potvrdit výsledek mohl minutu nato Traxl. Bednář si mazácky obhodil Miklošku, centrem našel svého útočného kolegu, jehož střelu obránci zblokovali a dorážka směřovala těsně vedle pravé tyče zkoprnělého Švédy. Rozvlnit síť se nepodařilo ani Fousovi, jehož povedenou technickou střelu Švéda efektním zákrokem vyrazil na roh. Po něm pálil z voleje Kotka, ani tentokrát brankář Rousínova nekapituloval. A tak přišel trest. V 90. minutě propadl centr ke kopačkám Růžičky, který prostřelil Slaninu - 1:1.