14.08.2010  |  Boris Hasa

Bednářova paráda završila přestřelku se Žďárem

B l a n s k o - Šest branek a několik sporných situací. To vše přineslo utkání fotbalistů FK APOS Blansko se Žďárem. Domácím se nakonec podařilo dotáhnout dvoubrankové manko. Vyrovnávací trefu zaznamenal po nádherném voleji David Bednář.

2.kolo, sobota 14.8.2010, 16:30
3FK Blansko
Sestava: Švancara - Bezděk, Zich, Pokoj, Bubeníček - Beneš (41. Nečas), Němec L., Janíček K. (74. Farník), Šíp (C) - Bednář - Jarůšek (46. Pernica)
Náhradníci: Sehnal Martin II, Cupal J., Pernica, Blatný, Farník, Nečas, Cupal P.
Trenér: Roman Šindelka
3FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Sestava: Hajný - Pavliš, Kadlec, Šindelka, Vomela - Bureš, Heide, Bratršovský (C), Malínek (90. Řeháček) - Pohanka (73. Otoupalík), Chmelík (90. Němec P.)
Ofsajdy: 1:4
ŽK: 18. Zich, 45. Bezděk, 49. Pokoj, 72. Bednář - 18. Kadlec, 43. Chmelík, 48. Bureš
Diváků: 237
Rozhodčí: Batík - Miko, Růžička
Delegát: Vozák

Komentář k zápasu

Hostující trenér Petr Nedvěd oproti úvodnímu utkání sezóny, které Žďár doma prohrál 3:4 s Otrokovicemi nasadil do hry zkušeného stopera Kadlece. Místo Otoupalíka nastoupil na postu defenzivního záložníka Heide.

Domácí lodivod Roman Šindelka oproti vítěznému utkání s Velkým Meziříčím nasadil do útoku místo Marka Pernici Tomáše Jarůška.

Po úvodním oťukávání se vedení ujali ve 13. min. hosté. Přetažený centr prošel až k Chmelíkovi, jeho střelu Švancara pouze ztlumil, těsně před dotírajícím obráncem nakonec míč do sítě dopravil Malínek - 0:1. Blanenští mohli záhy vyrovnat, trestný kop Němce však skončil těsně vedle pravé tyče Hajného branky. Za Žďár se poté o slovo přihlásil ve 24. min. kapitán Bratršovský, jehož střelu z 23 metrů musel Švancara likvidovat nadvakrát.

Na druhé straně pár vteřin poté přinesl velký vzruch kontakt brankáře hajného s Bednářem, po němž se domácí záložník ocitl na zemi, penaltu však rozhodčí i přes nevoli diváků neodpískal. O vyrovnání skóre se postaral ve 31. min. po drzém průniku Libor Němec, který svůj postup k hostující brance zakončil ranou do pravé šibenice - 1:1.

Radost z vyrovnání si Blanenští dlouho neužili. Za dvě minuty neodhadl situaci brankář Švancara, kterého nachytal na hruškách Bratršovský, jehož chytrý oblouček zaplul do opuštěné branky - 1:2. Za dvě minuty se domácí fanoušci opět zlobili. Po trestném kopu Němce se ve vápně míč otřel o ruku stopera Šindelky, také tentokrát nechal rozhodčí pokračovat ve hře. Poločas ukončil brejk hostů, na jehož konci pálil nepřesně Malínek.

Po změně stran opět jako první skórovali hosté. V 55. min. využili Nedvědovi svěřenci prostoru na útočné polovině, Chmelík našel ideálně naběhnutého Malínka , který zkušeně prostřelil Švancaru - 1:3 . Domácí však ani tento moment nepoložil. V 61. min. byl ve vápně faulován Nečas a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Libor Němec - 2:3 .

Žďár za dvě minuty zahrozil Bratršovským, na poslední chvíli mu v zakončení zabránil Zich. O výsledku tak rozhodla poslední desetiminutovka. Nejprve v 80. min. nepropálil hradbu těl Šíp. Za dvě minuty si pošmákli i ti největší fotbaloví labužníci. Pas Pokoje z poloviny hřiště ve vápně z voleje trefil k levé tyči ukázkově Bednář - 3:3 .

Žďár navíc musel dohrávat bez vyloučeného Bureše, který za faul na brankáře Švancaru uviděl druhou žlutou kartu. Tři body nakonec mohli ukořistit Blanenští. V 87. min. našel Farník ve vápně centrem Nečase, který si míč špatně zpracoval a Hajný jej tak bez obtíží chytil.

Divácky vděčný a emočně vypjatý zápas tak skončil remízou 3:3. Vzhledem k průběhu z ní mají větší radost Blanenští.

V anketě Hráč kola nezapomeňte hlasovat proti tři nejlepší.