2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Poslední utkání sezóny skončilo pro Blansko remízou 1:1. Hosté z Tasovic vedli od 28. minuty po gólu Horáčka a dlouho svůj náskok drželi. V 80. minutě však po přihrávce Šmerdy zužitkoval svou šanci Feik, čímž dopomohl domácím k poslednímu bodu do divizní tabulky.

17. kolo , 13. června 2018, FK Blansko - TJ Sokol Tasovice

1:1

TJ Sokol Tasovice

Branky: 80. Feik - 28. Horáček
Osobní tresty: ŽK: 27. Pšikal, 45. Kuldan - 38. Rygl, 62. Blahoudek, 89. Horáček
Doba hry: 45+0, 45+2
Počet diváků: 123
Rozhodčí: Pospíšil - Grečmal, Kulička
Delegát: Rabušic

Záleský - Závodný, Šplíchal (C), Bárta, Bokůvka - Kratochvíl, Kuldan, Feik, Šmerda - Dvořák, Trtílek
Náhradníci: Imramovský, Pšikal, Chloupek, Sodomka, Petřík, Veselý
Trenér: Martin Maša

Konvalina - Heneš, Hrazdílek, Blahoudek, Rygl, Horáček, Švejkar, Paul, Čermák, Lašák, Švarc (C)
Náhradnici: Furik, Jeřábek M., Jeřábek J., Soukup, Fukal, Lesniak
Trenér: Miroslav Steinhauser

Hned první minuta utkání přinesla první šanci, a to na domácí straně. Po centru z pravé strany se do bezprostřední blízkosti gólmana Konvaliny dostal Kuldan, ale nedokázal jej překonat. Z následné střely zpoza pokutového území Bokůvka bránu přestřelil. Své chtěli říct také hosté, jejich dvě menší šance zblokovala buď obrana, nebo pozorný Záleský. Obě mužstva pozvolna kombinovala, nicméně hra zůstávala v dalších minutách převážně ve středu hrací plochy.

V 16. minutě domácím zatrnulo. Šplíchal v obraně zaváhal a nabídl míč útočníkovi Tasovic, svou chybu však dokázal blanenský kapitán napravit. V 18. minutě došlo k prvnímu střídání, kdy Trtílka nahradil Pšikal. Druhý jmenovaný se po pěti minutách dostal po akci Kratochvíla ke své první střele, branku však netrefil. Za dvě minutky předvedl parádní akci Šmerda, kdy obehrál dva hráče Tasovic a předložil míč Pšikalovi, jehož nepříjemnou střelu Konvalina kryl.

Ve 28. minutě došlo k přestupku domácích, zhruba 25 metrů od Záleského branky. K přímému kopu se postavil Horáček a parádní střelou levačkou jej proměnil - 0:1. Poslední větší šanci prvního poločasu si vytvořili Blanenští v 35. minutě. Po přímém kopu Kratochvíla se míč po sérii odrazů dostal k Bártovi, který jej sklepl Pšikalovi. Jeho ránu gólman Konvalina vyrazil směrem ke Šplíchalovi, který z dalšího pokusu přestřelil.

Začátek druhého poločasu měli domácí znovu ve své moci. Hned v úvodní minutě předložil Pšikal míč do solidní šance Kratochvílovi, který pálil z blízkosti do boční sítě. Během dalších 15 minut měli Blanenští míč na kopačkách, nicméně ze svých centrů před branku a dalších střeleckých příležitostí nedokázali vstřelit vytoužený gól. V 58. minutě naopak z první akce hostů v druhém poločase zahrozil Heneš. Jeho rána skončila na břevně Záleského branky. Z další rychlé akce se chtěl prosadit Paul, byl však nachytán v ofsajdu. Za dalších deset minut se po ruce Šplíchala hosté dostali k dalšímu přímému kopu z nebezpečného prostoru. K exekuci se postavil Paul a orazítkoval břevno.

Záverečná dvacetiminutovka přinesla fotbal "nahoru-dolů" a spoustu slibných šancí. V 77. minutě se k sólu odhodlal Feik. Postupně se probojoval až do pokutového území a skvěle vypálil k tyči. Konvalina jeho pokus skvěle zlikvidoval. O tři minuty později už ale neměl nárok. Parádní akci z levé strany po ose Bárta-Kratochvíl-Bokůvka-Šmerda zužitkoval Feik tím nejlepším možným způsobem - gólem na 1:1. Radost byla ohromná. Remíza se zdála být v tuto chvíli na dosah. Vše ale mohl změnit nastavený čas, kdy se hosté dostali k obrovskému náporu, ale zásluhou obětavých zákroků Záleského, Šplíchala a dalších bylo toto nebezpečí zažehnáno a remízu proti pátému celku divize Blansko nakonec uhájilo.