2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

S t a r á   Ř í š e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko byly v souboji nováčků Moravskoslezské divize, skupiny D na půdě Staré Říše blízko bezbrankové remíze. Tu však v 87. minutě odmítl ghanský kanonýr Ali Osumanu, jehož pátá trefa v sezóně rozhodla o výhře domácích.

Delegát: Šoukal

Neuman - Bartoš (C), Dvořák, Kadlec, Příborský - Merhaut (60. Kyzlink), Vodáček, Bratršovský (80. Michal Pokorný), Brnický (60. Rygl) - Vácha (89. R. Pokorný), Osumanu (90. Borkovec)
Náhradníci: Borkovec, R. Pokorný, Michal Pokorný, Kyzlink, Rygl, Břínek
Trenér: Luděk Kovačík

Juran - Gromský, Maška, Bubeníček (C), Müller - Pospíšil (75. Michálek), Horáček, T. Zouhar, Buchta (46. Hepp) - Trtílek, Hansl
Náhradníci: O. Skoupý, Vágner, Michálek, Hepp, Suchý
Trenér: Jiří Hajský

Souboj nováčků Moravskoslezské divize, skupiny D nabídl divákům konfrontaci úřadujícího vítěze krajského přeboru Vysočiny s vítězem krajského přeboru Jihomoravského kraje. Z ní zejména v prvním poločase vyšli lépe domácí hráči Staré Říše, kteří si díky většímu důrazu a vůli vypracovali několik šancí. Oběma týmům místy stěžoval práci nárazový vítr.

Již v 6. min. musel výběhem hasit nebezpečí před dotírajícím Osumamem brankář Juran. Ve 12. min. se u rohového praporku šikovně uvolnil Zouhar, po jeho centru střílel z otočky nad Trtílek. O minutu později se do vápna propracoval Buchta, který následně po kontaktu s protihráčem upadl, rozhodčí Fridrichovský hereckou etudu blanenského záložníka ocenil žlutou kartou. Při následném protiútoku domácích Jurana přeletěl nakopnutý míč, k němu se dostal kanonýr Osumanu, který však v zakončení totálně selhal, když minul prázdnou branku.

V 16. min. po zblokovaném pokusu Merhauta pálil nad útočník Vácha. Ve 23. min. se v šestnáctce zbavil protihráče Trtílek, při vzniklém závaru domácí zblokovali střelu Horáčka, dorážející Hansl sice následně skóroval, ovšem z ofsajdové pozice. Ve 28. min. podběhl Juran centr Merhauta, hlavičkující Brnický měl ke smůle domácích vychýlenou mušku. To platilo i ve 30. min. pro útočníka Osumanua, který po rohovém kopu na zadní tyči osamocen rozvlnil pouze boční síť.

Poločas pak uzavřela akce Blanenských, na jejímž konci hlavičkoval Hansl, brankářem Neumanem vyražený míč domácí před dobíhajícím Buchtou včas odvrátili do bezpečí.

Po změně stran obdobně jako v první půli nejprve zahrozila Stará Říše. Po centru Merhauta se ve ve vápně napřáhl ke střele Brnický, kterou však zblokoval dobře postavený Maška. V 62. min. se do šance řítil Osumanu, který místo ohrožení Juranovy branky šlápl bez jakéhokoliv přičinění blanenské obrany na míč a upadl. O tři minuty později si Trtílek počíhal těsně před půlicí čárou na pas za obranu, rozhodčí však únik blanenského forvarda pro ofsajd zastavil.

V 68. min. zkušil štěstí Hansl, jeho střela z 25 metrů však byla nepřesná. Za minutu přeloboval brankáře Jurana Osumanu, z prázdné branky míč vyhlavičkoval obránce Gromský. V 76. min. po nadějném brejku dvojice Michálek - Hepp domácí odpálili míč před dotírajícím Trtílkem. V 83. min. po akci Trtílka přepustil Hepp přihrávku na Michálka, který však pálil hodně nepřesně.

V 86. min. mířil z velké dálky vedle levé tyče Hansl. Bezbrankovou remízu, ke které se již schylovalo, odmítl kanonýr z Ghany. V 87. min. nákop Rygla podskočil Hepp, následný pas si ve vápně zpracoval Ali Osumanu a přízemní střelou překonal Jurana - 1:0. Pro domácího útočníka to byla již pátá branka v sezóně stejně tak jako i pro celé mužstvo Staré Říše! Blanenští vyjma trestného kopu Zouhara, který skončil ve zdi, reagovat nestihli a tak vyšli v souboji nováčků bodově a poprvé v sezóně také střelecky naprázdno.

Další výsledky 4. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Líšeň - Vrchovina 2:0 (2:0), Bystřice nad Pernštejnem - Bohunice 4:2 (2:2), Rosice - Pelhřimov 5:0 (1:0), Hodonín - Polná 2:1 (1:1), Bystrc - Napajedla 5:2 (3:0), Tasovice - Velké Meziříčí 1:3 (0:3), Vyškov - Uherský Brod odloženo na 3. 9. 2013