2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zakončili náročný program posledních dnů hubeným vítězstvím nad Ivančicemi v poměru 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil po hodině hry Jan Trtílek, pro kterého to byla již třináctá trefa v sezóně. I díky ní si Blanenští upevnili vedení v tabulce.

Delegát: Šrom

Juran - Gromský, Maška, Müller, Křivánek - Nečas (89. Jarůšek), Zouhar, Bubeníček (C), Pokorný (90. Buchta) - Hansl (82. Mokrý), Trtílek
Náhradníci: Mokrý, Jarůšek, Buchta, F. Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Sojka - Polák, Jakubec, Ryška (C), Kubec - Hobík (77. Kudlička), Černý, Táborský, Michalica (59. Štěpanovský) - M. Němec, Novák (69. Prinz)
Náhradníci: Štěpanovský, Prinz, Kudlička, Podolský
Trenér: Milan Slavík

Fotbalisté FK Blansko přivítali v rámci 23. kola krajského přeboru na domácím hřišti celek FC Ivančice. Svěřenci trenéra Tomáše Slavíka se pyšnili velmi dobrou bilancí na hřištích soupeřů, když pouze v jediném z devíti doposud odehraných duelů vyšli bodově naprázdno. S týmem do Blanska nepřicestovala nejzvučnější zimní posila - obránce Tomáš Máša, který v dresu 1. FC Brno okusil první ligu.

Domácí lodivod Jiří Hajský nasadil od úvodních minut do sestavy nejlepšího střelce týmu Jana Trtílka, který v minulém utkání s Ráječkem zasáhl do hry až v polovině druhého poločasu. Před utkání i během něj pršelo, přesto byl na velmi dobře připraveném terénu k vidění svižný fotbal z obou stran.

V úvodu museli své umění předvést oba brankáři. V 5. min. měl plné ruce práce se střelou Hansla hostující Sojka. Na druhé straně se zaskvěl domácí Juran, který vychytal pokus M. Němce a také dorážku Nováka. V 15. min. hlavičkoval na zadní tyči po centru Gromského do rukavic Sojky Nečas. Za dvě minuty našel Zouhar přesnou přihrávkou Hansla, jeho prudkou střelu hostující brankář vyrazil na roh.

V 19. min. si podruhé na brankáři Juranovi vylámal zuby ve velmi slibné pozici zakončující M. Němec. Strážce domácí svatyně si poradil také se střelou Hobíka ve 23. min. a zasahovat nemusel při pokusu Nováka dvě minuty poté. Ve 27. min. se pokoušeli střelecky prosadit domácí středopolaři, brankář Sojka si však s trestným kopem Pokorného a také se střelou Zouhara poradil. Největší šanci ke vstřelení branky si Blanenští vypracovali ve 33. minutě. Pokorného přihrávka si ve vápně našla volného Trtílka, tomu však radost ze 13. branky v sezóně pokazil výborným zákrokem brankář Sojka.

V závěru poločasu ještě zkoušeli štěstí oba domácí forvardi, Hansl rozvlnil pouze ochrannou síť za brankou a Trtílkova hlavička po rohovém kopu Bubeníčka se také mezi tři tyče nevešla.

Druhý poločas odstartovala šance Pokorného, hlavička blanenského záložníka po centru Křivánka byla jen o pár čísel vyšší, než bylo potřeba. V 50. min. opět Pokorný zacentroval do vápna, zakončující Trtílek hlavou rovněž minul. Na druhé straně propadl v 52. min. roh Kubce před osamoceného obránce Ryšku, ten však nedokázal míč usměrnit do branky. V 56. min. se zastřeloval z 25 metrů domácí Trtílek, aby z další akce gólově udeřil. V 59. min. delší přihrávku Pokorného doběhl obránce Kubec, který místo malé domů míč neservíroval Janu Trtílkovi a ten nabídnutou šanci s přehledem využil - 1:0.

Své vedení si mohli domácí pojistit v 75. min., po centru Hansla Sojka vyrazil nebezpečnou hlavičku Pokorného. Z následného protiútoku Ivančic se rekrutovala nepřesná střela v podání Hobíka. V 81. min. málem udeřili hosté, střele Černého zabránil v cestě do branky dobře postavený Křivánek.

Závěr utkání si Blanenští takticky pohlídali a proti houževnatému soupeři si připsali velmi cenný zisk tří bodů, který znamená upevnění vedoucí pozice v tabulce. Na nejbližšího pronásledovatele Novosedly mají Blanenští náskok 8 bodů. V závěru sezóny je však čeká náročná porce 6 venkovních a pouze 2 domácích utkání.

Další výsledky 23. kola:
Rousínov - IE Znojmo 6:2 (2:1), Boskovice - Kuřim 0:1 (0:1), Sparta Brno - Mutěnice 0:1 (0:0), Novosedly - Podivín 2:0 (2:0), Rajhrad - Bzenec 6:2 (2:2), Kyjov - Moravsý Krumlov 0:3 (0:0), Ráječko - Bosonohy 0:0