2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B o s k o v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko mají za sebou třetí přátelské utkání v rámci probíhající letní přípravy. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila museli proti domácím Boskovicím dotahovat tříbrankovou ztrátu, nakonec zvítězili 5:4.

Diváků: 100

Třetí přípravné utkání sehrál A tým FK Blansko na půdě účastníka krajského přeboru z Boskovic. Trenér Zbořil přivítal v sestavě další dvě nové tváře. Obránce Daniela Pospíšila (r. 1995, FC Zbrojovka Brno) a záložníka Štěpána Přikryla (r. 1997, 1. SK Prostějov).

V úvodních 25 minutách se toho na hřišti příliš zajímavého neodehrávalo. Až ve 28. min. využili domácí nedůslednosti blanenských zadáků a šli do vedení - 1:0. Blansko však záhy kontrovalo. Ve 30. min. ještě ex-blanenský brankář Bednář vyrazil střelu Pospíšila, dorážející Minx míč sice netrefil ideálně, ten se však dostal k DOMINIKU DUDOVI, který jej uklidil do sítě - 1:1. Poté po rohu Dudy zakončil Kutal mimo. V 35. min. mohl skórovat Přikryl, ale Bednář jeho střelu zblízka zneškodnil.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Ti přežili šanci Chloupka a poté třikrát udeřili. V 53. min. využili chyby Proseckého v rozehrávce a po přesném lobu překonali blanenského brankáře - 2:1. V 55. a 60. min. udeřili po akcích z křídelních prostorů a vedli 4:1.

V 67. min. po Dudově pobídce vyrazil Bednář střelu Chloupka, dorážka stejného hráče skončila nad. V 70. min. snížil po centru Přikryla JAROMÍR MOTYČKA a odstartoval ofenzivní smršť - 4:2. Za další minutu po spolupráci Pospíšila s Kutalem měl Motz4ka tentokrát mušku vychýlenou. V 73. min. hlavičkoval po rohovém kopu Chloupka Trtílek mimo tři tyče.

V 75. min. vysunul Kratochvíl na pravé straně Přikryla, jehož nadýchaný centr zakončil neomylně JAN MINX - 4:3. Levonohý záložník ještě v loňské sezóně oblékal dres Boskovic, svého bývalého chlebodárce však nešetřil. V 78. min. po dalším centru Přikryla nesedl Kratochvílovi volej ideálně, míč se však dostal opět k nohám JANA MINXE a ten zařídil vyrovnání - 4:4. Závěr zápasu Blansko ovládlo a v 87. min. po centru Pospíšila dovršil obrat ve skóre JAN TRTÍLEK - 4:5.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté A týmu FK Blansko ve středu 27. července od 18:00 na hřišti SK Žebětín. Soupeřem jim bude FC Dosta Bystrc-Kníničky. Již tuto neděli 24. července čeká svěřence Zbyňka Zbořila utkání předkola Mol Cupu, které sehrají od 17:00 v Tišnově proti domácímu AFK.